Powstaje biurowiec w Poznaniu dla sieci Piotr i Paweł


2015.07.09
Autor: Urbanity.pl
W ubiegłym miesiącu ruszyła budowa budynku biurowego w Poznaniu dla sieci supermarketów Piotr i Paweł. Generalnym wykonawcą inwestycji, która zakończy się do końca września przyszłego roku jest firma budowlana PTB Nickel.

Nowy biurowiec będzie dysponował powierzchnią całkowitą wynoszącą ponad 4000 metrów kwadratowych, z czego prawie 2500 mkw., to powierzchnia użytkowa. 4-kondygnacyjny budynek powstaje na działce przy ulicy Druskiennickiej 12 na poznańskich Podolanach. W obiekcie oprócz pomieszczeń biurowych powstanie również recepcja, pokoje techniczne i pomocnicze. Na drugim piętrze mieścić się będzie nowoczesna sala konferencyjna.

Bryłę budynku, na zlecenie sieci sklepów spożywczych Piotr i Paweł, stanowi prostopadłościan o regularnych proporcjach i pionowych podziałach na elewacji, które zaprojektowano jako wypukłe pilastry z paneli aluminiowych w kolorze kremowym.

Generalny wykonawca - firma PTB Nickel wybuduje na działce o powierzchni ponad 6600 mkw., również całą infrastrukturę techniczną. Powstanie także naziemny parking samochodowy na ponad 100 miejsc.

Za projekt biurowca odpowiada biuro architektoniczne Dementi. Inwestycja zostanie oddana do użytku w trzecim kwartale 2016 roku.

Inne wiadomości o Biurowiec Piotr i Paweł, Przedsiębiorstwo Techniczno Budowlane Nickel, Dementi M. Cellary A. Kruszewski

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.