Jest zgoda na budowę parku handlowego w Grodzisku Wielkopolskim. Głównym najemcą będzie sklep Aldi


2022.12.21
Autor: Piotr Maślak
Firma Refield otrzymała już pozwolenie na budowę nowoczesnego parku handlowego przy ulicy Fabrycznej w Grodzisku Wielkopolskim. Inwestycja w sąsiedztwie restauracji McDonald’s oferowała będzie sklepy, jakich do tej pory w mieście nie było. Głównym najemcą została sieć Aldi.

Refield może już budować park handlowy pod nazwą Pasaż Grodziski, który powstanie na działce przy ulicy Fabrycznej, tuż przy drodze krajowej nr 32, w sąsiedztwie funkcjonującej już restauracji McDonald’s. Inwestor otrzymał pozwolenie na budowę, a pierwsze prace budowlane przewidziano na początku 2023 roku.

Plany dotyczące budowy parku handlowego w Grodzisku Wielkopolskim pojawiły się już dwa lata temu. Przez ten czas trwały ustalenia dotyczące konkretnej lokalizacji tej inwestycji. Początkowe wątpliwości związane z budową Pasażu Grodziskiego wynikały z odmiennych interpretacji zapisów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego właściciela działki i władz miasta.

Ostatecznie Wojewoda Wielkopolski ocenił pozytywnie zgodność planowanej inwestycji z zapisami miejscowego planu zagospodarowania dotyczącymi działki przy ulicy Fabrycznej, uznając, że właściciel wykorzystał już znaczny obszar nieruchomości pod swój zakład produkcyjny i jej kolejną część można przeznaczyć na wybudowanie budynku usługowego.

Pasaż Grodziski oferował będzie powierzchni do wynajęcia dla 10 najemców, z czego 80 proc. została już skomercjalizowana. W parku handlowym pojawią się sklepy, jakich do tej pory w mieście nie było. Wkrótce Refield poinformuje o nowych markach. Operatorem spożywczym została sieć Aldi, która otworzy swój pierwszy i jedyny sklep w powiecie grodziskim.

Budowa Pasażu Grodziskiego rozpocznie się na początku 2023 roku, zakończy w listopadzie.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.