Ruszyła rewitalizacja dworca w Trzemesznie


2020.10.26
Autor: Urbanity.pl
Rozpoczęła się przebudowa i modernizacja XIX-wiecznego dworca w Trzemesznie, która doprowadzi do tego, że budynek odzyska swój historyczny wygląd.

Dworzec w Trzemesznie wybudowany został w 1872 roku, a właśnie teraz poddany zostanie generalnemu remontowi. Generalnym wykonawcą przebudowy została firma KWK Construction, natomiast za projekt odpowiada Przedsiębiorstwo Organizacji Inwestycji Allplan sp. z o.o. Koszt inwestycji to 8,5 mln zł brutto.

W ramach inwestycji rozebrana zostanie m.in. dobudowana później przybudówka, która znajduje się po stronie wschodniej, a także budynku technicznego. Ceglana elewacja dworca przejdzie renowację wraz z detalami architektonicznymi. Walory bryły zmodernizowanego obiektu podkreśli nowa iluminacja nocna.

Zmiany czekają także przestrzeń obsługi podróżnych, czyli hol pełniący funkcję poczekalni głównej, osobna poczekalnia dla rodzin z dziećmi, toalety ogólnodostępne oraz pomieszczenie kasy biletowej. W zmodernizowanym dworcu w Trzemesznie znajda się nowoczesne oprawy oświetleniowe, tablice informacyjne oraz ławki dla podróżnych. Obydwie poczekalnie będą klimatyzowane. Część pomieszczeń zlokalizowana na parterze i na piętrze będzie udostępniona pod wynajem.

W przestrzeni dworca pojawią się również elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów, a także nowy system informacji głosowej.

Inne wiadomości o Dworzec kolejowy, KWK Construction, Przedsiębiorstwo Organizacji Inwestycji Allplan

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.