Dwa nowe wieżowce w Kielcach? Deweloper złożył wniosek o zgodę na budowę


2023.06.12
Autor: Monika Kiereś
W Kielcach przy ulicy Zbożowej deweloper planuje budowę dwóch wież mieszkalnych o wysokości prawie 70 metrów. Jeżeli udałoby się zrealizować ten projekt, to byłyby to największe obiekty tego typu w mieście.

Spółka Becher Zbożowa planuje na działce przy ulicy Zbożowej 21 w Kielcach budowę kompleksu dwóch wieź o charakterze mieszkalnym. Deweloper chce zrealizować projekt przy pomocy specustawy "lex deweloper", dlatego złożył w ratuszu wniosek o wydanie zgody na budowę.

Pracownia architektoniczna Detan przygotowała projekt wieżowców przy ulicy Zbożowej, na terenie, na którym znajduje się obecnie niska zabudowa z funkcją biurowo-magazynową. Dwie wieże o wysokości 68 metrów zaoferują łącznie na 21 kondygnacjach 170 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i rozkładach. Budynki połączone mają zostać w części przyziemia i posiadać wspólny podziemny parking samochodowy.

Jeżeli deweloperowi udałoby się zrealizować inwestycję, byłyby to najwyższe budynki mieszkalne w Kielcach. Architekci z pracowni Detan zaprojektowali prostą formę dwóch smukłych wież złożonych z nałożonych na siebie sześcianów z wielkopłaszczyznowymi przeszkleniami. Nad halą garażową znaleźć ma się strefa rekreacyjno-wypoczynkowa z placem zabaw i małą architekturą. Główne wejście oraz wjazdy do garaży zaplanowano od strony zachodniej.

Jeżeli radni wydadzą zgodę na budowę wieżowców, deweloper będzie mógł złożyć wniosek o pozwolenie na realizację inwestycji.

Komentarze


 • anonim
  Gość
  2023-06-12 19:06:24
  Kielce kolejny rok i znowu na minusie i to więcej jak rok temu ubyło mieszkańców. Pytanie kto kupi i czy w połowie nie porzucą? Ja bym nie ryzykował.

 • ddck
  Gość
  2023-06-12 20:40:41
  Na razie nowe inwestycje wyprzedają się na pniu, dlatego np. kolejne wieże SkyTrust będą budowane wcześniej a końcówka tego roku będzie rekordowa inwestycyjnie. Zgodzę się, że na minusie, ale z drugiej strony okoliczne gminy zaliczają rekordowe wzrosty.

 • Oby powstalo
  Gość
  2023-06-12 22:05:54
  Ladny desgin

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.