Ruszyła budowa trzech wież w Kielcach. Będą najwyższe w mieście


2023.04.03
Autor: Piotr Maślak
Ruszyła budowa inwestycji SkyTrust Solidarności, w sąsiedztwie Galerii Echo w Kielcach. W ramach projektu powstać trzy wieże, które staną się najwyższymi budynkami w stolicy regionu świętokrzyskiego. Trwa sprzedaż pierwszego budynku.

Prace przy pierwszym z trzech budynków o łącznej wysokości 17 kondygnacji rozpoczęły się na rogu ulicy Świętokrzyskiej i Alei Solidarności w Kielcach, obok siedziby "Exbudu". Za całą inwestycję pod nazwą SkyTrust Solidarności odpowiada spółka Trust Investment, która zatrudniła znanych projektantów mody - duet Paprocki & Brzozowski, do zaprojektowania wnętrza części wspólnych i lobby.

Projekt będzie drugą największą inwestycją w Kielcach, po Galerii Echo, a także najwyższymi budynkami w stolicy regionu świętokrzyskiego, co diametralnie zmieni wygląd tej części miasta. Budynki będą łączyć funkcje mieszkalne, biurowe i usługowe, z czego 51% powierzchni zajmą lokale biurowe i usługowe, a 49% - mieszkania.

Na parterze ulokowane zostaną lokale handlowe i usługowe, na kolejnych piętrach znajdą się wysokiej klasy powierzchnie biurowe, a od piątego piętra - mieszkania. Planowane są także osobne wejścia do biur i części mieszkalnej. Pierwszy wieżowiec będzie składał się z 124 mieszkań i 34 lokali usługowych. Wiadomo, że w części usługowej otworzy się sklep spożywczy o renomie ogólnopolskiej, a także siłownia.

Prace trwają zgodnie z planem, a sprzedaż powierzchni użytkowej przekroczyła już 50%. Dostępne są mieszkania o powierzchni od 35 do 85 m2, a ceny za metr kwadratowy zaczynają się od 10000 zł. Lokale użytkowe mają powierzchnię od 60 do 190 m2, a ceny za metr kwadratowy zaczynają się od 8100 zł. Inwestycja ma być gotowa w 2025 roku.

Dzięki duetowi projektantów mody Paprocki & Brzozowski, każdy z budynków będzie charakteryzować się odrębnym klimatem. Wieżowce nawiązywać będą do świata mody i nosić nazwy Pret a porter, Atelier oraz Couture. Ruszyła już sprzedaż mieszkań w pierwszym budynku. Za projekt architektoniczny odpowiada Pracownia Architektoniczna Detan.

Komentarze


 • Szklane domy
  Gość
  2023-04-03 21:45:33
  Jak na taka miescine i tak wysokie

 • git
  Gość
  2023-04-04 16:12:50
  no i git mniejsze miasta niech też sie pną w góre

 • zsunaJ
  Gość
  2023-04-04 20:23:24
  Znam podobne "mieściny" jak np. Rzeszów, które mają wyższe budynki.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.