Kielce z trzema nowymi wieżowcami? Jest zgoda na budowę pierwszego


2022.11.08
Autor: Piotr Maślak
55-metrowe wieże mieszkalne z usługami i biurami powstaną w rejonie dawnego Exbudu w Kielcach. Deweloper ma już zgodę na budowę pierwszego z budynków przy alei Solidarności. Trwa sprzedaż mieszkań.

Trust Investment posiada już pozwolenie na budowę pierwszego z trzech wieżowców mieszkalnych, które powstać mają w rejonie dawnego Exbudu przy al. Solidarności w Kielcach - pisze "Wyborcza.pl". Deweloper potwierdził, że jest w posiadaniu prawomocnego pozwolenia dla tego projektu.

Inwestycja firmy Trust Investment u zbiegu al. Solidarności i ul. Świętokrzyskiej zakłada budowę trzech, 55-metrowych wież mieszkalnych z częścią usługową i biurową o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej prawie 12 000 metrów kwadratowych. 17-kondygnacyjne budynki posiadały będą parking samochodowy na 251 stanowisk.

Budowa pierwszej z trzech wież przy al. Solidarności ma rozpocząć się jeszcze w grudniu, a realizacja kolejnych obiektów wystartuje w momencie osiągnięcia stanu surowego. Obecnie deweloper prowadzi sprzedaż mieszkań. Jak podaje "Wyborcza" nowych właścicieli znalazło już blisko 30 proc. z około 120 mieszkań I etapu inwestycji. Są już także pierwsze rezerwacje przestrzeni biurowej w kompleksie. Oddanie do użytku pierwszej wieży nastąpić ma w ciągu dwóch lat.

Za projekt architektoniczny kieleckiej inwestycji odpowiada pracownia Detan.

Komentarze


 • Kpp
  Gość
  2022-11-08 13:34:51
  No i bardzo dobrze, niech się buduje. Trzeba ściągać do Kielc nowych inwestorów, biura typu A są bardzo potrzebne. Trzeba rozwijać miasto, to jest najważniejsze.

 • rocky
  Gość
  2022-11-08 15:04:38
  wieżowiec to dosyć brawurowe określenie na 55m

 • Szok
  Gość
  2022-11-11 18:01:09
  Mieszkam w takim. Nawet nie wiedziałem że to wieżowiec.

  Dla porównania stary Interdruk ma 150 metrów

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.