Trzy nowe wieżowce powstaną w Kielcach. Deweloper ma już pierwszą decyzję administracyjną


2022.06.06
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
Firma Trust Investments planuje budowę kompleksu trzech 17-kondygnacyjnych budynków z mieszkaniami, biurami i usługami. Budowa pierwszego z nich ma ruszyć jeszcze w tym roku.

W rejonie dawnego Exbudu, w pobliżu Kieleckiego Centrum Biznesu wybudowane mają zostać trzy wieżowce firmy Trust Investment. Deweloper otrzymał niedawno warunki zabudowy na potrzeby jednego budynku. Zapisy planu zagospodarowania przestrzennego mówią, że inwestycja ma mieć do 55 metrów wysokości, przy czym do 49 proc. powierzchni można przeznaczyć pod mieszkania.

Trust Investment zaprezentowało wizualizacje i szczegóły swojej inwestycji w Kielcach, u zbiegu ulicy Świętokrzyskiej i Alei Solidarności. Kompleks trzech wieżowców o wysokości 17 kondygnacji ma mieć łączną powierzchnię użytkową na poziomie 40 000 mkw. Inwestycja mixed-use zaoferuje mieszkania, biura oraz część usługową.

51 proc. z 40 000 mkw. powierzchni zajmą nowoczesne biura, a pozostałą część mieszkania. Na poziomie od parteru do czwartego piętra zaplanowano przestrzeń pod handel i usługi. Będą osobne wejścia do obu funkcji.

Budowa pierwszego etapu ma rozpocząć się w grudniu i potrwać dwa lata. Kolejne etapy mają się rozpocząć po tym, jak poprzedni budynek uzyska stan surowy. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Detan z Kielc.

Komentarze


  • Bhajsh
    Gość
    2022-06-07 18:26:44
    Ciekawe czy będą chętni

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.