Oddano do użytku jeden z najnowocześniejszych stadionów w Polsce

2015.07.20

W sobotę odbyła się uroczysta inauguracja nowoczesnego stadionu piłkarskiego w Tychach. Za około 130 milionów złotych powstał obiekt sportowy, który może pomieścić ponad 15 tys. kibiców. Budowa tyskiego stadionu trwała 2,5 roku.

Stadion, który powstał na działce u zbiegu ulic Baziowej i Edukacji, może pomieścić 15 150 widzów. Obiekt wyposażony został w ponad 200 reflektorów, umocowanych zarówno na szczycie, jak i pod poszyciem dachu. Na najwyższym poziomie trybuny głównej znajduje się jedenaście tzw. sky-boksów, które powstały z myślą o partnerach biznesowych.

Piłkarze miejscowego klubu GKS Tychy, będą mieli do dyspozycji m.in. sauny, komorę do krioterapii oraz suszarnię butów.

Na powierzchni 5000 mkw., zaplanowano również powierzchnie komercyjne, w tym trzy sale konferencyjne oraz wypełniające narożnik miejsce na dwupoziomową restaurację o metrażu 700 mkw.

Pierwsze prace budowlane nowego obiektu ruszyły na początku 2013 roku i trwały 2,5 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji był Mostostal Warszawa.

Na inaugurację nowego stadionu, piłkarze GKS Tychy przegrali z niemieckim klubem FC Koeln 0:1. Spotkanie z trybun śledził komplet kibiców.

Źródło: PAP

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.