Budowa stadionu w Tychach zakończona później niż planowano

2015.06.15

30 czerwca bieżącego roku zakończy się budowa Stadionu Miejskiego w Tychach, a już 18 lipca rozegrany zostanie pierwszy mecz, pomiędzy zespołem GKS Tychy, a drużyną z niemieckiek Bundesligi - 1. FC Koeln.

Pierwotnie - generalny wykonawca firma Mostostal Warszawa S.A. - miał zakończyć wszystkie prace budowlane do 11 czerwca br. Jednak, kiedy okazało się, że trzeba wykonać dodatkowe prace, zlecone przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, Państwową Straż Pożarną, Państwową Inspekcję Nadzoru Budowlanego oraz Miejski Zarząd Ulic i Mostów, zdecydowano się na podpisanie aneksu z wykonawcą, który wydłużał termin zakończenie prac.

Dodatkowe roboty polegają m.in. na rozbudowie ogrodzenia placu kibiców gości oraz montażu dodatkowych metalowych zabezpieczeń instalacji oświetlenia, przewodów elektrycznych i lamp.

Nowy stadion w Tychach będzie miał w pełni zadaszone trybuny, które pomieszczą ponad 15 tys. kibiców. Obiekt spełnia wymogi UEFA oraz FIFA, dzięki czemu mogą się na nim odbywać zarówno mecze międzynarodowe, jak i spotkania w europejskich pucharach.

Koszt wybudowania stadionu wyniósł 128 873 225, 62 zł brutto, a umowa w tej sprawie została podpisana 15 października 2012 roku z wykonawcą inwestycji - firmą Mostostal Warszawa.

Oprócz meczy piłkarskich, na obiekcie będą mogły odbywać się koncerty oraz inne wydarzenia kulturalno-artystyczne.

Źródło: gkstychy.info

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.