Wkrótce nabór najemców mieszkań na osiedlu Nowy Nikiszowiec

2020.04.02

Online i w czerwcu - prowadzony będzie nabór najemców mieszkań na katowickim osiedlu Nowy Nikiszowiec, który powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.

Jak podała spółka PFR Nieruchomości, w czerwcu br., ruszy nabór najemców mieszkań na osiedlu Nowy Nikiszowiec, który powstaje w ramach rządowego programu mieszkaniowego. Inwestycja składa się z 513 mieszkań.

Osiedle Nowy Nikiszowiec powstaje na prawie 5,5-hektarowej działce przy ulicy Górniczego Dorobku w Katowicach. Jest to obecnie największa będąca w trakcie budowy inwestycja w ramach rządowego programu. Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się dwa lata temu.

Osiedle oferuje łącznie 513 mieszkań w zróżnicowanych metrażach od 36 do 94,5 mkw., a także 11 lokali handlowo-usługowych w parterze o powierzchniach od około 30 do ponad 220 mkw. Nowy Nikiszowiec to osiedle składające się z trzech kwartałów budynków. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia 22Architekci.

Nabór najemców mieszkań na osiedlu rozpocznie się w czerwcu, a zainteresowane osoby będą musiały wypełnić formularz dostępny na stronach internetowych katowickiego TBS i Urzędu Miasta Katowice.

Osiedle Nowy Nikiszowiec to inwestycja realizowana przez spółkę celową MDR Katowice z siedzibą w Warszawie, utworzoną przez PFR Nieruchomości SA oraz Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.