W centrum Katowic trwa budowa biurowca kompleksu Silesia for Business

2019.11.28

Trwa budowa nowoczesnego, ponad 60-metrowego biurowca, który powstanie przy ulicach Chorzowskiej i Baildona w centrum Katowic. Inwestorem jest firma TriGranit.

Silesia for Business będzie inwestycją biurową o najwyższym standardzie technicznym klasy A, która składała się będzie docelowo z trzech biurowców i będzie ostatnim etapem przebudowy terenów po kopalni węgla „Gottwald” w Katowicach.

W pierwszym etapie powstaje 15-kondygnacyjny biurowiec, który będzie miał ponad 60 metrów wysokości. Budynek będzie miał również trzy podziemne poziomy i parking samochodowy na 440 miejsc. Silesia for Business zlokalizowana będzie przy ulicach Chorzowskiej i Baildona. W środę, 27 listopada, wmurowano kamień węgielny pod tę budowę.

W obecnie budowanym biurowcu znajdzie się 26 000 mkw. powierzchni do wynajęcia. W podziemnej części budynku oprócz miejsc postojowych, znajdą się także ładowarki samochodów elektrycznych i kilka stojaków na rowery z szatniami i prysznicami.

Dwa kolejne budynki Silesia for Business będą niższe i łącznie zaoferują 30 000 mkw. Rozpoczęcie budowy tych biurowców uzależniony jest od komercjalizacji pierwszego budynku. Silesia for Business powstaje zgodnie z certyfikatem BREEAM „Very Good”

Budowa pierwszej, ponad 60-metrowej wieży S4B już trwa. Gotowa jest już ściana szczelinowa i trwają prace konstrukcyjne w części podziemnej budynku.

Tymczasem budowa pierwszej wieży S4B postępuje. Gotowa jest już ściana szczelinowa i trwają prace konstrukcyjne w części podziemnej budynku. Biurowiec ma być gotowy w IV kwartale 2021 roku. Obecna forma biurowca powstaje w oparciu o projekt autorstwa Pracowni Architektonicznej Uszok z Katowic, na bazie pierwotnego projektu pracowni Kuryłowicz & Associates z Warszawy z 2008 r. Generalnym wykonawcą konstrukcji stanu 0 jest Soletanche Polska.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Silesia for Business, Soletanche Polska, TriGranit Polska HQ, Pracownia Architektoniczna Uszok

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.