Strabag został generalnym wykonawcą biurowca .KTW

2016.06.02

Polski oddział firmy STRABAG, jednego z największych koncernów budowlanych w Europie, został generalnym wykonawcą pierwszego z biurowców .KTW.

Inwestor - firma TDJ Estate wyłoniła zwycięzcę w ogłoszonym w październiku 2015 roku przetargu. Generalnym wykonawcą pierwszego etapu .KTW została firma Strabag.

- Wybór generalnego wykonawcy .KTW I nie należał do najłatwiejszych, jednak ostatecznie podjęliśmy decyzję zgodnie z realizowaną dotychczas strategią angażowania najlepszych specjalistów do poszczególnych projektów. Poszukiwaliśmy przede wszystkim firmy rzetelnej, odpowiedzialnej,
o stabilnej pozycji rynkowej. Jednym z kluczowych atutów, który skłonił nas do powierzenia zadania budowy pierwszego wieżowca STRABAG-owi, było olbrzymie doświadczenie firmy w realizacji dużych i skomplikowanych inwestycji na terenie całego kraju, w tym w Katowicach

- mówi Maciej Wójcik, Prezes Zarządu TDJ Estate, inwestora .KTW.

W najbliższych dnia Strabag przejmie plac budowy i zacznie przygotowywać go pod budowę. Właściwe prace konstrukcyjne rozpoczną się około miesiąc później. Wyzwaniem będzie niewielki obszar dostępny na zaplecze budowy, jak jednak zapewnia firma, zdobyte dotąd doświadczenie pozwoli im na sprawną pracę także w trudnych warunkach.

Prace budowlane potrwają 2 lata, a do końca tego roku mają być gotowe 3 kondygnacje podziemne

TDJ Estate zawarł także umowę z firmą firmą Tebodin Poland na zarządzanie inwestycją oraz nadzór inwestorski nad .KTW I.

Pierwszy biurowiec .KTW będzie miał wysokość 66 metrów i 14 pięter. Inwestycja zostanie wykonana zgodnie ze standardem certyfikatu BREEAM.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • bzelezik@gmail.com
  Gość
  2018-04-13 15:11:05
  Witam. Jestem mieszkańcem Katowice i z wielkim uznaniem przyjmuję nowe inwestycje których Generalnym Wykonawcą jest STRABAG. Cieszy mnie nowy Dworzec realizowany przez Waszą firmę, z jedną uwagą na minus. Dworzec na wyeksponowanej szklanej elewacji nie ma zegara, a jest to synonim punktualności.
  Oceniając efekt architektoniczny elewacji uważam, że efektowny zegar byłby elementem zdobiącym. Uwagę tą dedykuje Architektowi i Generalnemu Wykonawcy do
  przemyślenia i realizacji. Wszystkiego dobrego. Bogdan Żelezik,40-710 Katowice, ul. Zielonogórska 17/5 tel.32 2024877

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.