Sprzedane budynki w kompleksie Silesia Business Park

2018.12.03

Biurowce C i D należącego do katowickiego kompleksu Silesia Business Park zostały sprzedane. Nowym właścicielem został filipiński ISOC Holdings Inc.

Skanska sprzedała biurowce C i D będące częścią kompleksu 4 budynków Silesia Business Park w Katowicach. Jest to pierwsza transakcja sprzedaży budynku biurowego Skanska w CEE inwestorowi z Filipin i jednocześnie pierwszy zakup dokonany przez ten fundusz w Polsce. Tym samym Skanska zakończyła proces inwestycyjny całego katowickiego kompleksu. Wcześniej budynki A i B kupił w 2015 r. szwedzki inwestor Niam.

Sprzedane budynki C i D oferują łącznie około 24 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A oraz 250 stanowisk w podziemnej hali garażowej. Wśród najemców znajdują się takie firmy jak PwC, Accenture i NGA Human Resources. Budynek C kompleksu posiada już certyfikat LEED na poziomie Gold, a budynek D ubiega się o przyznanie certyfikatu.

Kompleks Silesia Business Park, oprócz powierzchni biurowej, zapewnia pracownikom centrum medyczne, zewnętrzną siłownię oraz przedszkole.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.