Kolejny biurowiec Silesia Business Park w Katowicach gotowy

2016.12.12

Trzeci biurowiec katowickiego kompleksu Silesia Business Park otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Inwestycja, która docelowo składała się będzie z czterech budynków, należy do firmy Skanska Property Poland.

Kompleks, który potocznie nazywany jest "Tiramisu", jest jednym z największych parków biurowych w Katowicach. Każdy z budynków biurowych dysponuje powierzchnią najmu na poziomie 12 000 metrów kwadratowych, a wysokość obiektów od poziomu garaży to 52 metry.

Silesia Business Park powstaje przy ulicy Chorzowskiej na terenie dawnej huty Baildon. Każdy budynek kompleksu uzyska certyfikację w systemie LEED na poziomie Gold. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Skanska, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia medusa group.

Obecnie podpisanych zostało umów najmu na ponad 23 000 mkw. Komercjalizacją kompleksu zajmuje się Skanska Property Poland.

W październiku 2015 roku, biurowce A i B należące do Silesia Business Park zostały sprzedane funduszowi zarządzanemu przez szwedzkiego inwestora Niam.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Silesia Business Park, Skanska, Medusa Group - Przemysław Łukasik, Łukasz Zagała, Skanska Property Poland

Komentarze


  • Benq
    Gość
    2016-12-12 20:34:31
    I jak na Skanske przystało budują klocuszki ;)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.