Silesia Business Park - gotowy biurowiec B, kamień węgielny pod C

2016.02.25

Skanska Property Poland po osiemnastu miesiącach prac budowlanych i wykończeniowych oddała do użytku budynek biurowy B, wchodzący w skład katowickiej inwestycji Silesia Business Park. Głównym najemcą biurowca została firma Capgemini.

25 lutego odbyła się oficjalna premiera, świeżo ukończonego budynku B kompleksu Silesia Business Park. Jednocześnie inwestor - firma Skanska Property Poland - wmurowała kamień węgielny pod budowę kolejnego etapu - trzeciego z czterech zaplanowanych obiektów.

Głównym najemcą biurowca B została firma Capgemini, która jest wiodącym dostawcą usług informatycznych, konsultingowych i outsourcingowych.

Uruchomienie biura w Silesia Business Park daje nam możliwość zrealizowania ambitnych planów rozwoju centrum i zapewnia naszemu zespołowi najwyższy komfort pracy. Aktualnie w Katowicach zatrudniamy już ponad 1500 osób i jesteśmy jednym z największym pracodawców z sektora nowoczesnych usług w regionie. Ekspansja katowickiego Capgemini świetnie wpisuje się w dynamiczną ewolucję miasta, które z roku na rok zwiększa swoją atrakcyjność biznesową


- mówi Marcin Nowak, Delivery Centre Director, Infrastructure Services Eastern Europe, Capgemini.

Zespół czterech budynków biurowych pod nazwą Silesia Business Park powstaje przy ulicy Chorzowskiej w Katowicach. Powierzchnia najmu każdego z obiektów wynosi 12 000 metrów kwadratowych i mają wysokość 52 metrów od poziomu garaży. Docelowo cały kompleks dostarczy na katowicki rynek biurowy 48 700 mkw. powierzchni najmu. Dodatkowo powstanie parking podziemny i naziemny na około 600 stanowisk.

Dwa pierwsze biurowce zostały już niemal całkowicie skomercjalizowane. Głównym najemcą etapu A została firma PwC.

Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada medusa group, a generalnym wykonawcą kompleksu jest firma Skanska S.A. Oddanie trzeciego biurowca do użytku zaplanowano na czwarty kwartał bieżącego roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Silesia Business Park, Skanska, Medusa Group - Przemysław Łukasik, Łukasz Zagała, Skanska Property Poland

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.