Skanska realizuje już trzeci biurowiec Silesia Business Park

2015.07.27

Na terenie dawnej katowickiej Huty Baildon ruszyła budowa trzeciego budynku biurowego, który realizowany jest w ramach kompleksu Silesia Business Park. Inwestorem obiektu, który zostanie oddany do użytku w czwartym kwartale przyszłego roku jest firma Skanska Property Poland.

Budynek C, którego budowa właśnie ruszyła będzie dysponował powierzchnią najmu wynoszącą około 11 500 metrów kwadratowych. Generalny wykonawca - firma Skanska - zakończy prace budowlane do czwartego kwartału 2016 roku.

Docelowo katowicki kompleks Silesia Business Park składał się będzie z czterech biurowców, które zaoferują biura w standardzie technicznym klasy A o powierzchni 46 000 mkw. Każdy z budynków będzie miał około 11 500 mkw. powierzchni najmu i dwanaście kondygnacji naziemnych. Powstanie także parking samochodowy na 600 stanowisk.

Pierwsze prace budowlane przy Chorzowskiej w centrum Katowic ruszyły w listopadzie 2013 roku. Rok później do użytku oddano pierwszy z czterech biurowców, który skomercjalizowany został już w 80 proc. Głównym najemcą budynku została firma doradcza PwC. W drugim obiekcie zakończyły się prace konstrukcyjne i elewacyjne, a obecnie wykonawca inwestycji prowadzi zaawansowane prace wykończeniowe oraz instalacyjne obejmujące części wspólne i konstrukcję budynku. Wiadomo już, że 5600 mkw., powierzchni zajmie firma Capgemini. Oddanie do użytku tej fazy projektu zaplanowano na koniec obecnego roku.

Za projekt architektoniczny kompleksu odpowiada biuro medusa group, a generalnym wykonawcą jest firma Skanska. Komercjalizacją powierzchni biurowych zajmuje się Skanska Property Poland.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • emkak
    Gość
    2016-03-21 16:01:52
    Zapewne będzie to kolejna porażka budowlana, bo projektowa już jest..... Dno, muł i wodorosty.....

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.