Rusza budowa ponad 130-metrowego wieżowca w centrum Katowic

2019.10.10

Rozpoczyna się realizacja II etapu katowickiego kompleksu biurowego .KTW, który powstaje tuż przy Spodku. Chociaż właściwe prace rozpoczną się w listopadzie, to na działce ruszyły już przygotowania.

TDJ Estate kontynuuje realizację kompleksu .KTW przy alei W. Roździeńskiego 1 w Katowicach, w sąsiedztwie legendarnego Spodka, tuż przy wyjątkowej Strefie Kultury. W 2018 roku oddano do użytku 66-metrowy biurowiec, którego budowa trwała 22 miesiąca, a którego generalnym wykonawcą była firma Strabag.

Teraz rozpoczęła się realizacja projektu .KTW II, który będzie wyższym bratem ukończonego już budynku. Nowy, 133-metrowy biurowiec stanie się najwyższym budynkiem biurowym nie tylko w Katowicach, ale i w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM). Docelowo kompleks oferował będzie 62 000 mkw. powierzchni do wynajęcia.

W maju informowaliśmy, że budowa .KTW II ruszy jeszcze w tym roku. Cieszymy się, że udało nam się dotrzymać słowa. Przez wiele miesięcy planowaliśmy szczegóły tej inwestycji i dziś jesteśmy gotowi do rozpoczęcia prac. Czujemy satysfakcję, ponieważ .KTW to projekt niezwykle ważny dla TDJ. Jesteśmy przekonani, że to najwyższa jakość przestrzeni, która w niczym nie odbiega od biurowców klasy A realizowanych w Warszawie, Paryżu czy Berlinie
powiedział: Maciej Wójcik, partner zarządzający w TDJ Estate

Przygotowania pod budowę wieżowca .KTW II już się rozpoczęły. W połowie bieżącego miesiąca na działce przy alei W. Roździeńskiego 1 staną dwa żurawie wieżowe. W tym samym czasie będzie powstawało zaplecze budowy, które przewidziano we wschodniej części działki. Wznoszenie biurowca rozpocznie się w listopadzie, ponieważ parking podziemny został przygotowany w całości już w pierwszej fazie projektu.

Według przyjętego harmonogramu montaż elewacji rozpocznie się w II kwartale 2020 roku. Całość ma być gotowa na przełomie I i II kwartału 20222 roku. Wieżowiec .KTW II dostarczy na katowicki rynek 42 000 mkw. powierzchni biurowo-usługowej klasy A na 31 kondygnacjach.

Kompleksową koordynację robót i nadzór inwestorski powierzono inżynierom Gleeds Polska. Za projekt architektoniczny .KTW odpowiada pracownia Medusa Group. Inwestorem jest TDJ Estate.

Wśród najemców biurowca .KTW I są takie firmy jak m.in. Fujitsu Global Delivery Center, Teleperformance Poland, Citi Handlowy, EY, mBank oraz Gastromall Group, Kancelaria KKP Legal, Kinnarps i Świat Prasy.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Hoc kloc
  Gość
  2019-10-10 12:45:57
  Całość ma być gotowa na przełomie I i II kwartału 20222 roku , no to jeszcze sobie poczekamy.

 • Kamil
  Gość
  2019-10-10 14:02:05
  Hoc kloc - takie konstrukcje nie powstają z dnia na dzień.

 • by
  Gość
  2019-10-10 15:27:49
  Wysokość dobra,architektura kiepska żeby nie powiedzieć fatalna.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.