Qubus Hotel wznawia budowę 4-gwiazdkowego hotelu w centrum Katowic. Będzie to całkowicie nowy koncept


2022.09.19
Autor: Bartosz Motorek
Jedna z największych polskich sieci hoteli biznesowych, po prawie 2-letniej przerwie w budowie swojej inwestycji w centrum Katowic, ponownie przystąpiła do realizacji projektu. Przy ulicy Moniuszki ponownie rozpoczęła się budowa Qubus Hotel Katowice.

Budowa Qubus Hotel Katowice przy ulicy Moniuszki rozpoczęła się pod koniec 2019 roku i pierwotnie miała być gotowa w połowie 2021 roku. Pandemia pokrzyżowała jednak plany inwestora, który wstrzymał realizację projektu i po niemal 2-letniej przerwie, ponownie przystąpił do prac budowlanych. Do tej pory zrealizowano parking podziemny i poziom "0".

Teraz budowa inwestycji rusza pełną parą. Wkrótce wykonawca przystąpi do prac żelbetowych i stawiania konstrukcji pierwszych pięter hotelu. Do budowy i aranżacji obiektu użyte zostaną biodegradowalne i odnawialne materiały i tworzywa.

Inwestycja w centrum Katowic będzie 12. obiektem jednej z największych polskich sieci hoteli biznesowych, która na rynku funkcjonuje od ponad 20 lat. 4-gwiazdkowy Qubus Hotel Katowice będzie to całkowicie nowy koncept hotelowy. 8-kondygnacyjny budynek o powierzchni 5 500 metrów kwadratowych zaoferuje 97 pokoi. Qubus Hotel Katowice to także przytulne lobby, elegancka restauracja z barem oraz sala bankietowo-konferencyjna i strefa fitness. Miejsca parkingowe zaplanowano w podziemnej hali garażowej. W hotelu zaprojektowany został także zielony taras.

Budowa inwestycji zakończy się pod koniec 2023 roku. Projekt architektoniczny przygotowała Pracownia Architektoniczna Czora&Czora, natomiast za wnętrza obiektu odpowiada studio architektury wnętrz MIXD. Inwestycję poprowadzi firma Hotel Inwest.

Inne wiadomości o Qubus Hotel

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.