Qubus Hotel otwiera prototypowy pokój w Głogowie przed inauguracją w Katowicach


2023.03.24
Autor: Bartosz Motorek
Gotowy jest już prototypowy pokój Qubus Hotel Katowice, który powstał w podziemiach Qubus Hotel Głogów. Katowicka inwestycja zostanie oddana do użytku pod koniec 2023 roku.

W Katowicach powstaje dwunasty obiekt sieci hotelowej Qubus. Inwestycja jest już na zaawansowanym etapie, a prace budowlane osiągnęły już poziom 7 kondygnacji. Wkrótce rozpocznie się wykańczanie wnętrz.

Zanim jednak rozpoczną się prace wewnątrz przyszłego hotelu, inwestor dokładnie testuje projekt. W marcu br., powstał w Głogowskim odpowiedniku inwestycji, rzeczywistej wielkości prototyp pokoju, który dostępny będzie w Qubus Hotel Katowice

Naszym celem przy budowie pokoju testowego jest sprawdzenie wszystkich zaprojektowanych tam elementów. Chcemy mieć pewność, że wszystkie meble, dodatki, przestrzenie, czy nawet kolorystyka i oświetlenie, które w nim zaprojektowaliśmy, będą w pełni użyteczne i komfortowe dla naszych przyszłych gości. W tym momencie specjaliści Qubus Hotel z różnych działów, sprawdzają każdy szczegół, a zatem wygodę łóżek, funkcjonalność oświetlenia, ergonomiczność mebli, trwałość użytych materiałów, przestrzeń w łazience. Zgłoszone przez pracowników uwagi są zbierane i pomogą nam wprowadzić odpowiednie zmiany i udoskonalenia jeszcze przed zakończeniem budowy
powiedział: Maciej Pabisz, Dyrektor Operacyjny w sieci Qubus Hotel

W ofercie Qubus Hotel Katowice dostępnych będzie 97 pokoi dla gości, z których większość stanowiły będą pokoje 2-osobowe. Tzw. "jedynek" w obiekcie będzie zaledwie 13. Goście będą mieli do dyspozycji także przestronny apartament. Wszystkie pokoje posiadały będą klimatyzację, a okna wychodzące na ulicę będą specjalnie wyciszone.

Pokoje w hotelu zlokalizowanym przy ulicy Stanisława Moniuszki cechują wysokiej jakości materiały, takie jak fornir dębowy czy wełniana wykładzina, które harmonijnie komponują się z surowymi wykończeniami z żelbetonu. Przy projektowaniu duży nacisk położony został na ergonomiczność, co przejawia się w charakterystycznych ścięciach i kształtach mebli, dzięki czemu pomieszczenie nabiera dynamizmu. Oświetlenie jest również kluczowe dla tej przestrzeni - ciepła barwa światła sprawia, że panuje tu bardzo przytulna atmosfera, a różnorodne sceny oświetleniowe pozwalają gościom na tworzenie własnej aurze.

Projekt wnętrz nowego katowickiego hotelu to zasługa studia architektury wnętrz MIXD.


Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.