Przygotowania pod II etap kompleksu .KTW

2019.04.02

TDJ Estate wybrało partnera, który będzie odpowiedzialny za zarządzanie i nadzór nad drugim etapem katowickiej inwestycji .KTW. Właśnie rozpoczęła się procedura przetargowa na wyłonienie wykonawców drugiego biurowca kompleksu.

.KTW to kompleks dwóch nowoczesnych biurowców, połączonych trzypoziomowym garażem podziemnym. Do tej pory zrealizowany został 14-kondygnacyjny budynek biurowy .KTW I wraz z częścią podziemną pod .KTW II.

TDJ Estate wybrało Gleeds Polska na partnera odpowiedzialnego za zarządzanie i nadzór nad drugim etapem inwestycji. Rozpoczęto jednocześnie procedurę przetargową, mającą na celu wyłonienie wykonawców biurowca .KTW II. Po rozpoczęciu realizacji drugiej fazy projektu Gleeds Polska obejmie rolę inspektora nadzoru inwestorskiego i poprowadzi również proces certyfikacji BREEAM.

Z początkiem ubiegłego miesiąca rozpoczął się kolejny etap prac związany z projektem .KTW II – trzysegmentowej wieży, mierzącej 31 kondygnacji naziemnych oraz 133 m wysokości.

Najemcami pierwszego biurowca, który funkcjonuje już od czerwca 2018 roku są takie firmy jak: Fujitsu GDC, Teleperformance, EY, TDJ, Citi Handlowy czy Gastromall Group. Gotowy jest już projekt wykonawczy wieżowca, przygotowany przez biuro Medusa Group. Pierwsze oferty w przetargach na budowę .KTW II mają wpłynąć do inwestora jeszcze w maju.

Równolegle prowadzone są rozmowy z potencjalnymi najemcami kompleksu, którzy otrzymali już harmonogram inwestycji.

.KTW powstaje obok katowickiego Spodka i oferuje głównie przestrzeń biurową, uzupełnioną o lokale handlowo-usługowe.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Kamil
    Gość
    2019-04-02 21:52:05
    No i widzicie? Plotka o zarzucenia okazała się kłamstwem. Projekt powstanie!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.