Proces inwestycyjny .KTW I zakończony

2018.05.15

Gotowa jest już pierwsza część katowickiej inwestycji .KTW, która realizowana jest w ścisłym centrum miasta przez spółkę TDJ Estate. Inwestor poinformował również, że poziom komercjalizacji inwestycji wynosi obecnie około 60 proc.

Na terenie kompleksu .KTW gotowy jest już trzypoziomowy garaż podziemny oraz 14-kondygnacyjny biurowiec. Inwestycja, która powstaje w katowickiej Strefie Kultury, w sąsiedztwie ikonicznego Spodka, otrzymała certyfikat BREEAM Interim na poziomie Excellent.

Do momentu uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu inwestor zawarł umowy najmu na ok. 60 proc. powierzchni. Pierwszym najemcą, który pojawi się w obiekcie będzie katowicki oddział EY. W czerwcu pracownicy firmy zajmą 915 mkw. powierzchni biurowej na kondygnacji +7. Największą firmą w biurowcu jest Fujitsu, który zajmie cztery piętra budynku o łącznej powierzchni około 6 000 mkw. Wśród najemców .KTW I znajdziemy także spółkę TDJ, która zajmie 1 480 mkw., Teleperformance Poland (1480 mkw.) i Gastromall Group (480 mkw.)

Budowa .KTW I o wysokości 66 metrów trwała 22 miesiące, a ich wykonawcą była spółka Strabag.

1 czerwca br., odbędzie się oficjalna inauguracja biurowca .KTW I. Inwestor projektu zapowiedział już realizację drugiej części inwestycji.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Zwierciadło .ktw
  Gość
  2018-05-16 10:11:25
  Inwestorzy budowy .ktw !
  Być może mieszkańcy Katowic rozgrzeszą Was z tej Kolosalnej Dominacji, jeśli przeznaczycie 30% objętosci wież na parkingi, których brak wkrótce zakorkuje uliczki, placyki i skwery w okolicy, łącznie z deptakami Centrum Kultury.

 • ted
  Gość
  2018-05-16 16:00:43
  W Warszawie też budują wieżowce https://walterherz.com/pl/a/jakie-wieze-tworzyc-beda-skyline-warszawy

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.