Prawie 130-metrowy wieżowiec w Katowicach. Jego budowa już się rozpoczęła [WIZUALIZACJE]


2022.06.29
Autor: Bartosz Motorek, Urbanity.pl
Inwestycja apartamentowa Atal Olimpijska to najnowsza propozycja ogólnopolskiego dewelopera Atal w Katowicach. Projekt zakłada budowę trzech apartamentowców, z których najwyższy będzie miał niecałe 130 metrów wysokości i taras widokowy na dachu. Będzie to najwyższy budynek mieszkalny na Śląsku.

Atal Olimpijska w Katowicach to zespół trzech apartamentowców, w których łącznie znajdzie się 710 mieszkań, uzupełnionych o przestrzeń handlowo-usługową w postaci 17 lokali w parterach budynków. Deweloper rozpoczął właśnie sprzedaż mieszkań.

Inwestycja zakłada budowę trzech budynków - dwa będą miały po 18 kondygnacji, natomiast najwyższy wieżowiec osiągnie wysokość 128 metrów i 36 kondygnacji. Na jego dachu zaplanowano taras widokowy z panoramą Katowic. W ofercie firmy Atal znajdują się mieszkania o zróżnicowanych metrażach od 25 do 140 metrów kwadratowych i układach od jednego do czterech pokoi. Inwestycja zakłada ponadto realizację apartamentów o powierzchni aż do 311 mkw. oraz mieszkań wielolokalowych składających się z dwóch mieszkań posiadających wspólną komunikację. Ceny mieszczą się w zakresie 9 700 - 15 300 zł brutto/mkw.

ZOBACZ WIZUALIZACJE OSIEDLA ATAL OLIMPIJSKA

Na terenie osiedla Atal Olimpijska znajdzie się wiele udogodnień dla mieszkańców, w tym m.in. rowerownia, pomieszczenia na akcesoria, zewnętrzne miejsca postojowe z możliwością wykonania stacji do ładowania samochodów elektrycznych, a także strefa wypoczynku z zielenią. Na parterze najwyższego budynku znajdzie się recepcja. Pod budynkami mieścił się będzie trzypoziomowy garaż samochodowy.

Inwestycja zlokalizowana będzie w ścisłym centrum Katowic, przy ulicy Olimpijskiej, w sąsiedztwie m.in. legendarnego Spodka, NOSPR czy Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Za projekt architektoniczny odpowiada architekt Wojciech Wojciechowski wraz z zespołem. Prace budowlane ruszyły pod koniec 2021 roku, a ich finał zaplanowano na IV kwartał 2025 roku. Deweloper planuje uzyskać pozwolenie na użytkowanie osiedla na początku 2026 roku.

Komentarze


 • Vnsh
  Gość
  2022-06-29 11:07:36
  Nie będzie to najwyższy budynek mieszkalny na Śląsku - jest nim SkyTower we Wrocławiu. No chyba że na Górnym Śląsku, to owszem.

 • Autor
  Gość
  2022-06-29 20:43:21
  Już skytower wygląda groteskowo a tu powtórka z rozrywki?

 • Real
  Gość
  2022-06-29 22:57:19
  Kolejny monstrualny betonowiec jak dębowe tarasy. Jakich idiotów można z ludzi zrobić że kupują za krocie to co 50 lat temu dostawali za darmo, z większą przestrzenią a potem wszyscy na to pluli z pogardą bo wielka płyta.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.