Postępuje budowa biurowca Brema w Katowicach

2016.06.22

Na początku 2017 roku dobiegnie końca budowa nowoczesnego biurowca Brema, który realizowany jest w Katowicach. Jak poinformował generalny wykonawca inwestycji - firma Eiffage Polska Budownictwo - zakończyło się wylewanie fundamentów budynku.

Na działce przy alei Roździeńskiego w Katowicach, gdzie powstaje biurowiec Brema pracuje blisko 100 osób. Pierwsze prace budowlane ruszyły w marcu bieżącego roku, a zakończą się w pierwszym kwartale 2017 roku.

Do tej pory wykonawca inwestycji wykonał kilkaset kolumn żwirowych na potrzeby wzmocnienia podłoża gruntowego, zakończył wylewanie fundamentów budynku, a obecnie prowadzi prace przy wznoszeniu ścian garażu podziemnego i stropu nad garażem.

Biurowiec Brema będzie miał siedem kondygnacji i powierzchnię 11 659 metrów kwadratowych. W budynku zastosowano wyjątkowo wydajny, ekologiczny system klimatyzacji i wentylacji. Nowoczesne centrale wentylacyjne wyposażone zostały w wysokosprawne wymienniki, zasilane przez pompy ciepła, które działają na zasadzie bezpośredniego odparowania zmiennej ilości czynnika chłodniczego. Trójrurowy system klimatyzacji pozwala na sterowanie temperaturą w poszczególnych strefach obiektu, a także w każdym pomieszczeniu osobno.

Projekt architektoniczny przygotował architekt z Katowic - Pan Wojciech Wojciechowski. Budowa biurowca zakończyć ma się w marcu 2017 roku. Wartość inwestycji wynosi około 45 mln zł.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.