Pierwszy biurowiec .KTW z certyfikatem BREEAM Interim na poziomie Excellent

2018.03.08

Katowicki budynek biurowy .KTW I może się już pochwalić certyfikatem BREEAM Interim na poziomie Excellent z wynikiem 79,09 proc. Inwestorem projektu jest spółka TD Estate.

Biurowiec .KTW I przeszedł pomyślnie etap Design Stage i uzyskał dokument – Interim Certificate, potwierdzający zakończenie etapu projektowego na poziomie Excellent. Certyfikat przyznaje Building Research Establishment Global (BRE), a ocenie podlega efektywność budynków w kilku obszarach: zarządzania budynkiem, rozwiązań energetycznych, zdrowia i samopoczucia pracowników, zanieczyszczeń środowiska, dostępności transportu, ekologii, zastosowanych materiałów oraz gospodarki wodnej.

Warto podkreślić, że to pierwsza inwestycja w mieście z tak dobrym wynikiem w systemie BREEAM New Construction 2013. Uzyskany poziom Excellent jest wyznacznikiem dla najlepszych projektów, jakie zrealizowano w kraju, wśród których wymienić można warszawskie Q22, Centrum Praskie Koneser czy Bałtyk z Poznania. Liczymy, że ostateczny certyfikat (Post Construction), będzie równie satysfakcjonujący
powiedział: Katarzyna Bednarczyk-Kozlowska, LEED AP BD+C, BREEAM International Assessor, Bilfinger Tebodin Poland

Otrzymanie certyfikatu było możliwe m.in. dzięki stanowiskom do ładowania samochodów elektrycznych, stojakom rowerowych czy stacji naprawy rowerów. Biurowiec .KTW I jest wyposażony w ekologiczne technologie, takie jak szybkie windy o niskim poborze mocy czy rozwiązania ograniczające zużycie wody w toaletach (57% oszczędności w stosunku do standardowych wymagań BREEAM). Poziom hałasu zostanie ograniczony do 40 dB. Odpowiednią temperaturę zapewnia klimatyzacja z odzyskiem ciepła i funkcją tzw. free cooling.

Oficjalne otwarcie pierwszego biurowca, który powstał w ramach kompleksu .KTW już 1 czerwca 2018 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.