Pierwszy biurowiec .KTW już z wiechą

2017.09.06

Biurowiec .KTW I w Katowicach, który realizowany jest przez spółkę TDJ Estate, osiągnął już najwyższy punkt konstrukcyjny, co uwiecznione zostało zawieszeniem tradycyjnej wiechy.

Uroczystość zawieszenia wiechy na pierwszym z budynków katowickiego kompleksu .KTW, odbyła się we wtorek, 5 września, na terenie inwestycji przy alei Roździeńskiego 1.

Złożony proces budowlany przebiega zgodnie z harmonogramem, bez żadnych opóźnień. Liczymy, że następne miesiące na placu budowy będą równie owocne. Jako inwestor, z optymizmem czekamy na moment oddania biurowca do użytku w czerwcu 2018 r.


- mówi Maciej Wójcik, Prezes Zarządu TDJ Estate.

Gotowa jest już główna konstrukcja biurowca .KTW I, a wykonawca inwestycji konstynuuje montaż elewacji. Obecnie mocowane są panele na poziomie +7. Powyżej tej kondygnacji trwa montaż konsol. Równocześnie, coraz bardziej zaawansowane stają się prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz budynku. W części podziemnej zrealizowano już prace w 90 proc.

W ostatnim czasie, oprócz tworzenia kolejnych fragmentów elewacji oraz betonowania kondygnacji technicznych, zaczęliśmy montaż szklanych parawanów okalających wydzielone przestrzenie dachu odwróconego, znajdującego się na 6. piętrze. Szklane panele o wysokości 2,2 metra zamontowano na południowej stronie .KTW I. Po osiągnięciu stanu surowego otwartego, koncentrujemy nasze wysiłki na wewnętrznych pracach wykończeniowych, przygotowując powierzchnie dla przyszłych najemców


- informuje Marian Garczarczyk, Dyrektor Projektu z ramienia TDJ Estate.

Na połowę bieżącego miesiąca zaplanowano demontaż żurawia K-2 o wysokości 79 metrów. Wtedy też rozpocznie się budowa układu drogowego.

Generalnym wykonawcą .KTW I jest spółka Strabag. Zarządzanie inwestycją oraz sprawowanie nadzoru inwestorskiego TDJ Estate powierzył firmie Tebodin Poland.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.