Oficjalnie ruszyła budowa katowickiego Supersamu

2013.10.18

W Katowicach została zainaugurowana budowa nowej galerii handlowej Supersam. W czwartek na terenie inwestycji została wbita symboliczna pierwsza łopata. Oddanie do użytku zaplanowano na jesień 2015 r. Koszt inwestycji to około 50 mln euro.

Inwestycja zostanie zrealizowana przy ul. Piotra Skargi. Deweloperem jest Griffin Group. Za projekt architektoniczny odpowiada katowickie biuro architektoniczne Konior Studio.

Jak informuje inwestor powierzchnia obiektu jest już wynajęta w 70 proc. Wśród najemców znajdą się m.in. Aldi, Rossmann, Empik, sklepy z markami odzieżowymi należącymi do grupy LPP, Multikino oraz centrum fitness Pure.

Inwestycja zakłada budowę obiektu z pięcioma kondygnacjami nadziemnymi (w tym dwie kondygnacje parkingu) i z jedną podziemną. Budynek łącznie pomieści m.in. ok. 100 najemców. Obiekt będzie posiadał 400 miejsc parkingowych. Powierzchnia całkowita centrum wyniesie 42,8 tys. m kw., z czego powierzchnia handlowo-usługowa będzie stanowić ok. 21 tys. m kw.

Generalnym wykonawcą jest Hochtief Polska. Pierwsze prace budowlane ruszyły w sierpniu tego roku. Koszt inwestycji szacowany jest na około 50 mln euro.

Źródło: wnp.pl

Inne wiadomości o Dom Handlowy Supersam, Hochtief Polska, Konior Studio Tomasz Konior, Griffin Real Estate

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.