Budowa Supersamu w Katowicach wkracza w kolejny etap

2015.05.21

Wczoraj odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na budowie katowickiej galerii handlowej - Supersam. Inwestycja, która powstaje przy ulicy Piotra Skargi zostanie oddana do użytku na przełomie września i października bieżącego roku. Inwestorem jest Griffin Real Estate.

Supersam powstaje przy ulicy Piotra Skargi, w miejscu, gdzie mieściła się wyburzona hala targowa. Nowy 3-kondygnacyjny budynek będzie miał 23 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej, na której znajdzie się ponad 70 lokali. Wyższe kondygnacje zostaną zagospodarowane pod centrum fitness oraz lokale biurowe o powierzchni około 5 tys. mkw. Na ostatniej kondygnacji mieścić się będzie parking samochodowy na około 400 stanowisk.

Budynek nawiązywać ma do dawnej hali, poprzez stalowe dźwigary, które przeszły prace rewitalizacyjne i które będą wyeksponowane w nowym Supersamie.

Projekt katowickiego budynku został zakupiony przez grupę Griffin w maju 2013 roku, od firmy Centrum Development & Investments, która pozostała w procesie jako koordynator i nadzorca przedsięwzięcia.

Obecnie na budowie trwają już prace wykończeniowe. Wykonawca inwestycji prowadzi wewnątrz układanie instalacji, a na zewnątrz budynku montowana jest już elewacja.

Za projekt nowego Supersamu odpowiada biuro architektoniczne Konior Studio, a generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Hochtief Polska, z którą podpisana została umowa w czerwcu 2013 roku. Dwa miesiące później rozpoczęły się pierwsze prace budowlane.

Źródło: Propertynews.pl

Inne wiadomości o Dom Handlowy Supersam, Hochtief Polska, Konior Studio Tomasz Konior, Centrum Development & Investments Polska

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.