Najnowsze zdjęcia z budowy jednego z najwyższych budynków w Katowicach. Wieżowiec blisko docelowej wysokości


2024.12.31
Autor: Bartosz Motorek
Inwestycja firmy Atal w centrum Katowic przyciąga uwagę mieszkańców stolicy Górnego Śląska ze względu na jej wysokość. Główna wieża wielofunkcyjnego kompleksu osiągnęła już wysokość 35 piętra, a to oznacza, że wkrótce osiągnie swoją docelową wysokość.

Atal Sky+ to wielofunkcyjny kompleks w centrum Katowic, który składa się z ponad 800 mieszkań, lokali inwestycyjnych, hotelu oraz przestrzeni dedykowanej pod działalność handlowo-usługową. Deweloperem jest firma Atal, dla którego to flagowa inwestycja w stolicy Górnego Śląska. Będzie to także jeden z najwyższych tego typu budynków w mieście.
Wizualizacja inwestycji Atal Sky+ w centrum Katowic, fot. Atal
Tak docelowo wyglądał będzie kompleks przy alei Korfantego, wiz. Atal

Przypomnijmy, że gotowy jest już pierwszy etap Atal Sky+, w którym wybudowano trzy budynki na 316 mieszkań o metrażach od 33 do 122 metrów kwadratowych. Obecnie w budowie znajduje się ponad 120-metrowy wieżowiec, a także dwa 15-kondygnacyjne budynki z 2-kondygnacyjnymi skrzydłami o przeznaczeniu mieszkalnym oraz hotelowym. Łącznie 6 budynków zaoferuje 62 000 mkw., powierzchni.

Dominantą kompleksu przy alei W. Korfantego jest 36 kondygnacyjna wieża, której dach wyznaczy najwyższy punkt w Katowicach – sięgając 409,01 metra n.p.m. Ponad 120-metrowy wieżowiec zaoferuje blisko 500 mieszkań oraz niesamowitą panoramę Katowic rozciągającą się z z ostatnich pięter. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji m.in. część rekreacyjną z przestrzenią do jogi, kinem plenerowym, strefami sąsiedzkimi oraz obserwatorium przyrody.
Tak obecnie wygląda budowa II etapu Atal Sky+, fot. Atal
Tak obecnie wygląda budowa II etapu Atal Sky+, fot. Atal

Budowa głównej wieży jest obecnie na etapie 35. piętra. W realizacji znajduje się ostatnia kondygnacja wieżowca, a to oznacza, że wkrótce inwestycja osiągnie swoją docelową wysokość.
Tak obecnie wygląda budowa II etapu Atal Sky+, fot. Atal
Tak obecnie wygląda budowa II etapu Atal Sky+, fot. Atal

Deweloper prowadzi sprzedaż mieszkań. W ofercie znajduje się jeszcze ponad 400 lokali o metrażach od 33,30 do 122,76 mkw. Oddanie do użytku tego etapu Atal Sky+ zaplanowano na II kwartał 2026 roku.

Zdjęcia z budowy wieży dostępne są TUTAJ.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.