Na ukończeniu biurowiec .KTW I w Katowicach

2018.02.01

Pierwszy z katowickich biurowców kompleksu .KTW, osiągnął z początkiem roku, stan surowy zamknięty. Oficjalne otwarcie obiektu .KTW I zaplanowano na 1 czerwca br.

Z budowy biurowca .KTW I zniknął już ostatni żuraw, a prace przeniosły się do wnętrza biurowca. Obecnie najbardziej intensywne prace są prowadzone na dachu technicznym, w częściach wspólnych oraz wewnątrz budynku, gdzie przybywa wyposażenia.

W podcieniu kondygnacji +6, czyli od spodu przewieszenia bryły biurowca, trwa montaż obudowy z siatki cięto-ciągnionej. Ten sam materiał jest równocześnie mocowany na rampie zjazdowej, prowadzącej na poziom -1. W podziemnej hali garażowej, wykonawca położył już posadzki żywiczne. Do końca inwestycji pozostały już tylko drobne prace wykończeniowe.

Na poziomie +14 montujemy podkonstrukcje pod siatki cięto-ciągnione oraz beton architektoniczny. Z nich zostanie przygotowana obudowa dachu technicznego. W pracy na najwyższych piętrach wykorzystujemy techniki alpinistyczne. Część robót jest wykonywana z podestu zewnętrznego, którego położenie możemy regulować w zależności od potrzeb pracującego zespołu

- mówi Wojciech Adam, Kierownik Budowy z ramienia firmy STRABAG.

Biurowiec .KTW I dysponuje już wszystkimi windami. Obecnie trwają odbiory Urzędu Dozoru Technicznego. Hol główny ozdobiony został już okładzinami drewnianymi. W budynku wdrażany jest zintegrowany system zarządzania obiektem (BMS).

Oficjalne otwarcie pierwszego biurowca kompleksu .KTW zaplanowano na 1 czerwca 2018 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Kolosalnenieporozumienie
  Gość
  2018-04-27 12:10:50
  Totalne Zawaliniebo =

  KTW A+B = Mirrorwall A + Skycrobber B

  = Katowice Total Wall

 • Totalne Zawaliniebo
  Gość
  2018-04-30 15:24:20
  Wieża ktw II zasługuje na referendum ws. bezwarunkowego odstąpienia od jej budowy.

  W naturze, 1 : 1, wieża II byłaby/będzie? imponująco ponura, przytłaczająca i spychająca w "dogłębnie" zimny cień cenne, mozolnie odzyskane i wcześniej zaprojektowane tereny relaksu i kultury.

  Upiększające graficzne wizualizacje KTW wprowadzają w błąd i żerują na lokalnych kompleksach i ambicjach , kosztem zdrowego światła i wolnej przestrzeni w gwałtownie gęstniejącej zabudowie centrum Katowic.

 • autor
  Gość
  2018-05-01 13:22:33
  referendum w sprawie prywatnej inwestycji na prywatnej działce zgodnie z warunkami zabudowy wydanymi przez miasto zgodnie ze wszystkimi przepisami prawa???
  A może referendum nad tobą Totalne Zawalidupo w sprawie pozbawienia ciebie praw publicznych? Chetnie opowiem się na tak

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.