Kolejny gotowy biurowiec w kompleksie Silesia Business Park

2015.10.30

Firma Skanska Property Poland oddała do użytku drugi budynek, który powstał w ramach większego kompleksu biurowego - Silesia Business Park. Docelowo inwestycja składała się będzie z czterech obiektów.

Katowicka inwestycja biurowa jest już gotowa w połowie, a wykonawca kompleksu pracuje już przy budowie trzeciego biurowca. Świeżo oddany do użytku budynek B powstał w czternaście miesięcy. Pierwszym najemcom została firma Capgemini, wynajmując 5 600 mkw. powierzchni. Obecnie obiekt został skomercjalizowany w 50 proc.

Silesia Business Park to kompleks biurowy składający się z czterech biurowców z biurami w standardzie technicznym klasy A. Łączna powierzchnia najmu katowickiej inwestycji wyniesie 48 000 mkw, certyfikowanej w LEED Gold. Każdy z obiektów oferuje 12 000 mkw., powierzchni najmu i składa się z dwunastu kondygnacji naziemnych. Powstanie także hala garażowa na 600 stanowisk.

Budynki A i B zostały w październiku bieżącego roku sprzedane funduszowi zarządzanemu przez szwedzkiego inwestora Niam. Transakcja czterech budynków - dwóch katowickich i dwóch krakowskich (Axis i Kapelanka 42 A) - była największą zrealizowaną na rynku biurowym w Europie Środkowo-Wschodniej w 2015 r. oraz największą w historii działalności Skanska w tym regionie.

Za projekt architektoniczny Silesia Business Park odpowiada pracownia medusa group, a generalnym wykonawcą firma Skanska. Komercjalizacją powierzchni biurowej zajmuje się Skanska Property Poland.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Silesia Business Park, Skanska, Medusa Group - Przemysław Łukasik, Łukasz Zagała

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.