Gotowe mieszkania przy Bardowskiego 1 w Katowicach

2020.06.30

TDJ Estate zakończyło realizację inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Bardowskiego 1 na osiedlu Witosa w Katowicach. Niebawem zamieszka tutaj 150 rodzin.

Bardowskiego 1 to katowicki projekt mieszkaniowy firmy TDJ Estate, który składa się z czterech budynków wielorodzinnych, które połączone zostały podziemną halą garażową. Budowa osiedla dobiegła końca, w już wkrótce wprowadzi się do swoich nowych mieszkań 150 rodzin.

Budowa osiedla przy Bardowskiego rozpoczęła się w połowie września 2018 roku. Łącznie inwestycja oferuje 150 mieszkań, z czego sprzedanych zostało 136, a 10 kolejnych jest zarezerwowanych. W ofercie pozostały zaledwie cztery lokale. W czerwcu przedstawiciele inwestora rozpoczęli wydawanie kluczy do mieszkań – ma ono potrwać co najmniej do końca lipca.

Pod budynkami znajduje się wspólny garaż samochodowy na 145 stanowisk. W podziemnej hali garażowej zaplanowano także miejsce na przechowywanie rowerów oraz stację naprawy z najważniejszymi narzędziami. W ramach bezpłatnego, naziemnego parkingu przygotowano 30 miejsc dla pojazdów.

Generalnym wykonawcą została firma Mota-Engil Central Europe. W trzecim kwartale br., rozpocząć ma się rewitalizacja terenu po zapleczu budowy Bardowskiego 1. Inwestycja powstanie we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Załęska Hałda” i składała się będzie ze stojaków rowerowych, stołu i ławki do plenerowej gry w szachy oraz ścieżki edukacyjnej. Ma to być przestrzeń ogólnodostępna i otwarta.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.