Film z budowy Global Office Park w centrum Katowic

2020.06.17

Cavatina Holding realizuje w centrum Katowic nowoczesny kompleks wielofunkcyjny Global Office Park, który jest pierwszym na Śląsku projektem typu mixed-use takiej skali.

Global Office Park to trzy wieże, które łącznie dostarczą na rynek prawie 90 000 mkw. powierzchni do pracy, mieszkania i rekreacji. Inwestycja powstaje w centrum Katowic, na działce u zbiegu ulic Mickiewicza i Dąbrówki.

Realizacja inwestycji przebiega zgodnie z założonym harmonogramem, a intensywne prace budowlane prowadzone są na każdym etapie inwestycji. Wykonawca kompleksu zakończył już prace ziemne i zabezpieczył wykop pod budowę wież biurowych, gdzie obecnie trwa zbrojenie i betonowanie płyty fundamentowej dwupoziomowego garażu podziemnego. Gotowa jest już także ściana szczelinowa pod wieżę mieszkaniową.

Postęp prac budowlanych na budowie Global Office Park - czerwiec 2020 - FILM

Najbardziej zaawansowany w budowie jest najniższy 6-kondygnacyjny biurowiec, gdzie rozpoczął się już montaż fasady wraz z pracami instalacyjnymi. Ten niewielki budynek zaoferuje około 4 000 mkw. powierzchni do pracy.

Global Office Park składał się będzie z dwóch wież biurowych, które łącznie zaoferują 56 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni klasy A. W wieży mieszkalnej znajdzie się aż 670 mieszkań o zróżnicowanych metrażach. Wszystkie 100-metrowe budynki osadzone będą na wspólnym 5-kondygancyjnym podium. W tej części kompleksu zaplanowano miejsce pod lokale gastronomiczne i usługowe.

Przyszli użytkownicy kompleksu będą mogli korzystać z podziemnej hali garażowe na ponad 2 000 miejsc postojowych dla samochodów oraz miejsc postojowych dla rowerów. W ramach inwestycji na powierzchni 2 300 mkw. znajdą się strefy zieleni i relaksu.

100-metrowe wieże Global Office Park wraz z 6-kondygnacyjnym biurowcem będą spełniały wymogi certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Piotr
    Gość
    2020-07-19 17:27:25
    Jaki jest przypuszczalny termin zakończenia budowy ?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.