Cavatina zapowiada kolejne inwestycje w centrum Katowic


2023.04.06
Autor: Piotr Maślak
Największy polski deweloper powierzchni biurowych zapowiedział kolejne duże miastotwórcze inwestycje w centrum Katowic. Cavatina Holding, która z sukcesem skomercjalizowała kompleks Global Office Park i rozpoczęła już budowę nowego projektu przy Grundmanna, dostrzegła potencjał stolicy Górnego Śląska i zamierza zrealizować kolejne inwestycje miex-use w tym mieście.

Aktualne portfolio projektów realizowanych i planowanych w Katowicach przez firmę Cavatina Holding obejmuje blisko 130 000 metrów kwadratowych powierzchni GLA i niespełna 2 000 mieszkań. Sukcesem zakończyła się komercjalizacja kompleksu Global Office Park, który dostarczył na rynek około 60 000 mkw. przestrzeni do pracy i obecnie trwa realizacja inwestycji Grundmanna Office Park. Największy polski deweloper powierzchni biurowych zapowiedział już, że trwają przygotowania kolejnych projektów w stolicy Górnego Śląska, w tym m.in. centralnie położony kompleks mixed-use.

Województwo śląskie to drugi co do siły gospodarczej region w Polsce, odpowiadający za 12,3% PKB. Potencjał inwestycyjny regionu został doceniony w najnowszym rankingu „European Cities and Regions of the Future 2022/23”, gdzie zajęło 4. miejsce w kategorii efektywności kosztowej. Katowice, jako największe centrum biznesowe województwa, przyciągają kolejne podmioty i tworzą korzystne warunki dla rozwoju. Wśród najaktywniejszych sektorów wymienić można usługi dla biznesu, branżę gamingową oraz mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

Firmom rozkwitającym w Katowicach szczególnie zależy na wyjątkowych, komfortowych lokalizacjach biur przyciągających uwagę. Efektowne i funkcjonalne przestrzenie do pracy są jednym z elementów budowanej przewagi konkurencyjnej w oczach potencjalnych pracowników. Wiemy już, że potrafimy skutecznie wspierać najemców w tym procesie, co potwierdzają bardzo dobre doświadczenia z komercjalizacji Global Office Parku. W budowie jest także mieszkaniowa część tego wielofunkcyjnego kompleksu, a oferowane w nim apartamenty cieszą się dużym zainteresowaniem. Kolejnym krokiem w rozwoju Grupy Cavatina na Śląsku jest nasz najnowszy projekt – Grundmanna Office Park
powiedział: Tomasz Zydorek, Leasing Director – Katowice, Cavatina Holding S.A.

Czas na Grundmanna


Grundmanna Office Park będzie nowoczesnym kompleksem biurowo-usługowym, zlokalizowanym w niedalekiej odległości od autostrad A1 i A4, a także drogi ekspresowej S86. Inwestycja oferuje 48 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni do pracy, rozlokowanej w dwóch 8-kondygnacyjnych biurowcach, które połączone zostaną zielonym patio. Kompleks dysponował będzie ponad 1000 naziemnych i podziemnych miejsc parkingowych. W budynkach zaprojektowano elastyczne przestrzenie co-workingowe o podwyższonym standardzie. Na parterach znajdą się lokale handlowo-usługowe. Budowa Grundmanna Office Park rozpoczęła się w grudniu 2022 roku i obecnie trwają prace związane z budową garażu podziemnego.

Projekt zakłada liczne udogodnienia, w tym parkingi dla rowerów wyposażone w stacje serwisowania i czyszczenia, stacje ładowania pojazdów elektrycznych oraz przyciągające wzrok tereny zielone, sprzyjające integracji użytkowników oraz relaksowi. Najemcy budynków przy ulicy Grundmanna będą mieli do dyspozycji ponad tysiąc metrów kwadratowych zielonych tarasów, patio z boiskiem do gry w bule, ścieżkami rowerowymi i biegowymi. Położona z tyłu inwestycji, nad brzegiem rzeki Rawa, rozciągnie się obszerna, zewnętrzna strefa relaksu, zielona i przytulna, wzbogacona o małą architekturę.

Nowe projekty Cavatina w Katowicach


Wspomniane inwestycje to nie koniec działalności dewelopera biurowego Cavatina Holding w Katowicach. W przygotowaniu są już kolejne inwestycje, jednak na obecnym etapie realizacji, firma nie podaje więcej szczegółów. Wiadomo, że szykowany jest kolejny miastotwórczy obiekt typu mixed-use, który wybudowany zostanie w centrum miasta.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.