Docelowy kształt .KTW I coraz bliżej

2017.11.16

Katowicka inwestycja biurowa .KTW, która powstaje w sąsiedztwie "Spodka", nabiera docelowych kształtów. Trwają prace wykończeniowe i roboty drogowe. Biurowiec ma być gotowy w przyszłym roku.

Inwestycja TDJ Estate w pobliżu katowickiego "Spodka" realizowana jest zgodnie z harmonogramem. Trwa intensywny montaż paneli ze szkła, stali i betonu, które mocowane są już na ostatnim, 13. piętrze.

Równolegle trwają prace budowlano-instalacyjne na tzw. dachu technicznym. Niebawem zakończy się tutaj elewacja wewnętrzna ścian trzonu oraz montaż konstrukcji stalowej, stanowiącej obudowę dla pomieszczeń technicznych, a także główny pomost techniczny dla obsługi urządzeń.

Na dachu technicznym znajdują się pomieszczenia maszynowni, czyli jednego z kluczowych miejsc w budynku. Docelowo zostaną tam wykonane instalacje branży mechanicznej oraz elektrycznej. Zakończyliśmy już realizację posadzki dociskowej, a obecnie prowadzimy zintensyfikowane roboty budowlano-instalacyjne

- mówi Wojciech Adam, Kierownik Budowy z ramienia firmy STRABAG.

Wewnatrz pierwszego biurowca .KTW prace przebiegają na kilkunastu pozimach. Pod budynkiem trwa układanie posadzki żywicznej oraz montowane sa oprawy oświetleniowe. Na klatkach schodowych i powierzchniach najmu prowadzone są roboty wykończeniowe. W szybach windowych montowane są windy docelowe.

Duże zmiany widoczne są również na zewnątrz budynku biurowego, gdzie powstaje układ drogowy. Obecnie prace realizowane są przy wjeździe głównym na budowę, od ulicy Olimpijskiej. Na dniach rozpocznie się układanie asfaltu.

Biurowiec .KTW I zostanie otwarty w czerwcu 2018 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • wow
    Gość
    2017-12-09 19:04:54
    wow robi duże wrażenie,

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.