Coraz bliżej stan surowy zamknięty biurowca .KTW I

2017.12.21

Od 12 miesięcy trwają prace budowlane na działce przy alei Roździeńskiego 1 w Katowicach, gdzie powstaje kompleks .KTW. Obecnie dobiega końca realizacja 14-kondygnacyjnego biurowca, który oddany zostanie do użytku w czerwcu 2018 roku.

Pierwszy z biurowców .KTW osiągnął już wysokość czternastu kondygnacji, czyli 66 metrów. W jego otoczeniu powstał układ drogowy, a wewnątrz trwają intensywne roboty wykończeniowe.

Już na przełomie grudnia i stycznia biurowiec .KTW I osiągnie stan surowy zamknięty. Zakończyła się już realizacja nowoprojektowanego układu drogowego wokół obiektu z włączeniem do ulicy Olimpijskiej. Zachodni odcinek układu drogowego został wykonany i przekazany MZUiM już na początku grudnia.Po zachodniej stronie budynku powstało rusztowanie celem wykonania tzw. podsufitki. Pojawi się ona w miejscu przewieszenia konstrukcji od strony zachodniej i północnej, pod spodem wystającej części bryły, która do tej pory pozostawała niewykończona. Elementy te będą wykonane z siatki cięto-ciągnionej, która zostanie zastosowana także na dachu technicznym

- mówi Wojciech Adam, Kierownik Budowy z ramienia firmy STRABAG.

Na najwyższym poziomie pierwszego biurowca powstała stalowa konstrukcja okalająca dach techniczny, na której zamontowano następnie obudowę z płyt warstwowych. Następnie zamocowana zostanie na niej elewacja z siatek cięto-ciągnionych, które nawiązują wyglądem do fasady Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Z początkiem stycznia z placu budowy zniknie ostatni żuraw, K-1. Domknięta zostanie elewacja segmentowa od strony południowej. Wewnątrz biurowca trwają prace instalacyjne. Zaawansowanie robót w tym zakresie szacuje się na około 81 proc.

Zmiany zachodzą również w przestrzeniach wspólnych i powierzchniach najmu. Montowane są także drzwi stalowe oraz windy docelowe. Rozpoczęto montaż okładzin drewnianych oraz prefabrykatów betonowych GRC.

Oficjalne otwarcie biurowca .KTW I zaplanowano czerwiec przyszłego roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.