Biurowce .KTW wyrosną obok katowickiego Spodka

2016.03.31

Znamy już nazwę kompleksu biurowego, który powstanie obok katowickiego Spodka. Biurowce .KTW firmy TDJ Estate, będą miały szansę stać się najważniejszym miejscem do lokowania biznesu w południowej Polsce.

Inwestor zdecydował się na nazwanie inwestycji .KTW, co stanowi skrót od nazwy Katowice i stosowany jest m.in. w komunikacji kolejowej i lotniczej. Dwa budynki wysokościowe powstaną w bardzo prestiżowej lokalizacji, obok symbolu miasta - Spodka.

Wybrana nazwa jest wyrazem szacunku dla Katowic, ale również filozofii, która przyświeca realizacji naszego projektu. W dłuższej perspektywie, dzięki architekturze, polityce najmu oraz sposobowi zarządzania obiektem chcemy stać się jednym z pozytywnych przykładów zmian w regionie, który, jak często się zapomina, należy do najsilniejszych ośrodków gospodarczych w kraju


- mówi Maciej Wójcik, Prezes Zarządu TDJ Estate.

Wierzymy, że dużym atutem naszej inwestycji będzie charakterystyczna, a równocześnie oszczędna w wyrazie bryła


- dodaje.

Szczegóły założeń architektoniczny zostaną przekazane 19 maja bieżącego roku w trakcie VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który organizowany jest w Katowicach i jest najważniejszym wydarzeniem kongresowym w Europie Centralnej.

Biurowce .KTW powstaną na działce, na której dobiegły już końca ostatnie prace rozbiórkowe. Obecnie firma TDJ Estate prowadzi zaawansowane rozmowy z potencjalnym generalnym wykonawcą inwestycji, którego nazwę powinniśmy poznać w ciągu dwóch miesięcy.

Dwa planowane budynki wysokościowe połączone zostaną podziemnym garażem. Większość powierzchni zajmą lokale biurowe, które zostaną uzupełnione o pomieszczenia handlowo-usługowe, w których zaplanowano m.in.: kantynę, oddział banku, firmy sektora finansowego oraz centrum medyczne i kawiarnię. Budowa kompleksu .KTW realizowana będzie w dwóch etapach, z przesunięciem czasowym.

Teren o powierzchni ponad 0,7 ha, na którym powstanie kompleks biurowy, został nabyty przez TDJ Estate za kwotę 29 mln zł.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • kato
    Gość
    2016-03-31 18:02:10
    biurowce .KTW będą wyglądały inaczej. Wizualizacja nie jest już aktualna.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.