Biurowce .KTW w Katowicach: znamy szczegóły

2016.05.19

W trakcie VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, spółka TDJ Estate zaprezentowała szczegóły kompleksu biurowego .KTW, który powstanie w sąsiedztwie Spodka i nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

W centrum Katowic, firma TDJ Estate postawi dwa wysokościowce pod nazwą .KTW, który stosowany jest m.in. w komunikacji kolejowej i lotniczej. Pierwszy z obiektów będzie miał 13 kondygnacji i wysokość prawie 55 metrów, a wraz z instalacjami technicznymi na dachu to prawie 66 m. Drugi - wyższy - będzie miał prawie 117 metrów, a z instalacjami ponad 133 m.

Łączna powierzchnia najmu całego kompleksu wyniesie około 62 000 metrów kwadratowych, z czego w biurowcu A znajdzie się 20 000 mkw., a w budynku B - 42 000 mkw. Na dachu wieżowca, architekci zaprojektowali taras widokowy, z którego będzie można podziwiać panoramę miasta.Wyższy z budynków składał się będzie z trzech brył, są przesunięte względem siebie o 18 metrów. Taki zabieg architektów sprawi, że w tych miejscach będą mogły powstać tarasy dla użytkowników obiektu. Elementem wspólnym biurowców KTW i KTW II będzie podziemny 3-kondygnacyjny parking samochodowy na 626 stanowiska.

Inwestycja realizowana będzie etapami, a w pierwszej kolejności wykonawca zabierze się za realizację niższej wieży, która usytuowana będzie bliżej katowickiego Spodka.

Inwestorem kompleksu biurowego jest firma TDJ Estate, a za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada pracownia Medusa Group. Inwestor posiada pozwolenie na budowę od grudnia 2015 roku, a pierwsze prace budowlane mają rozpocząć się za kilkanaście dni i polegały będą na wykonaniu robót ziemnych do poziomu zero. Pierwszy z biurowców ma być gotowy za dwa lata. Rozpoczęcie budowy drugiego budynku uzależnione jest od tego, jak szybko skomercjalizowany zostanie niższy biurowiec.

Teren o powierzchni ponad 0,7 ha, na którym powstanie katowicka inwestycja .KTW, został nabyty przez TDJ Estate za kwotę 29 mln zł. W ciągu kilku dni inwestor podpisać ma umowę z generalnym wykonawcą kompleksu.

Przypomnijmy, że wieżowiec powstanie w miejscu wyburzonego biurowca DOKP z 1972 roku, który zburzony został w listopadzie ubiegłego roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • kolo
  Gość
  2016-06-07 12:45:49
  Ale brzydal!

 • śl
  Gość
  2016-06-18 11:24:27
  kto zezwolił na te kontenery!!!!

 • katt
  Gość
  2016-06-21 13:22:11
  bez przesady :) w tym miejscu będą pasować poprostu dobrze :)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.