Amerykanie wynajmują biura w Katowicach i zwiększają zatrudnienie

2021.07.07

Wiodący amerykański dostawca usług związanych z wymianą treści wynajął biura w powstającym kompleksie wielofunkcyjnym Global Office Park w Katowicach, którego inwestorem jest Cavatina Holding.

Amerykańska spółka Hyland zatrudnia ponad 4 000 pracowników w ponad 30 lokalizacjach na całym świecie. W Katowicach firma obecna jest od 2020 roku, kiedy to otworzyła swoje pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej centrum badawczo-rozwojowe. Teraz Hyland oszerza swoje plany obecności w Polsce i zwiększa zatrudnienie.

Firma wynajęła 2 600 metrów kwadratowych powierzchni biurowej w środkowej wieży biurowej A1 katowickiego kompleksu Global Office Park, gdzie zajmie dwa piętra. Do momentu oddania budynku do użytku, najemca korzystać będzie z ponad 700 mkw. powierzchni biura serwisowanego Quickwork zlokalizowanego w ukończonym już budynku C kompleksu. W wyborze lokalizacji i negocjacjach najemcę wspierała agencja CBRE.


Pod koniec zeszłego roku podpisana została umowa najmu z innym dużym najemcą z branży IT - ING Tech Poland. Firma wynajęła 16 600 mkw. powierzchni.

Global Office Park to kompleks dwóch wież biurowych oraz mieszkalnej. Część biurowa składa się z 25-piętrowych budynków o wysokości 104 metrów i łącznej powierzchni wynoszącej 55 200 mkw. W trzeciej wieży znajdować się będą mieszkania na wynajem od Resi Capital. Budowa rozpoczęła się w 2019 roku, a jej zakończenie planowane jest na połowę 2022 roku. Inwestycja powstaje przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Dąbrówki w Katowicach.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Jo
  Gość
  2021-07-14 16:06:47
  Robi się z Katowic kolejny korpo Bangladesz jak w Krakowie.

 • Ja!
  Gość
  2021-07-14 19:24:36
  Nie zgdze się. Większość młodych UCIEKA z Katowic do Krakowa właśnie ze względu na to jak to określiłeś "korpo Bangladesz". Wydaje mi się, że nie pracowałeś nigdy w zagranicznej firmie i nie masz pojęcia co to podnoszenie swoich kompetencji oraz doświadczenie wyciągnięte z pracy z osobami różnej narodowości. Jeżeli Katowice nie będą realizować takich inwestycji to będą miastem tylko dla emerytów i rencistów.

 • Mat
  Gość
  2021-07-15 21:51:17
  Oczywiście, że tak. Takie inwestycje są niezbędne, żeby zatrzymać i pozyskać nowych mieszkańców. Bardzo duża część studentów marzy by po studiach dostać się do "korpo" i przenoszą się tam gdzie dostaną prace, a że korpo w Krakowie jest dużo to wybierają Kraków. Pomijam to, że zadłużają się na 30 lat na 40 metrowe mieszkanie... Jednak Kraków poza dużą ilością zagranicznych korporacji i ładną starówką nie ma zbyt dużo do zaoferowania. No chyba, że weźmiemy pod uwagę ogromne korki, ceny mieszkań wyjęte z kosmosu, smog i betonoze to ma!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.