60 metrów wieżowca .KTW II. Na szczycie powstał mural

2020.07.16

Na powstającym wieżowcu .KTW II, który będzie najwyższym budynkiem biurowym metropolii GZM, powstał projekt artystyczny wykonany przez profesjonalistów z grupy NIETAK.EU.

Na powstającej konstrukcji wieżowca .KTW II w centrum Katowic, pojawiły się osłony przeciwwiatrowe, które stały się płótnem dla artystów grupy NIETAK. Na powierzchni około 320 mkw. powstał mural, który podkreśla charakter .KTW oraz jego umiejscowienie w krajobrazie miasta.

Na najwyższych kondygnacjach budynku biurowego .KTW, od strony alei Roździeńskiego i alei Korfantego zamontowane zostały osłony przeciwiatrowe, który posłużyły artystom z grupy NIETAK za pole do realizacji projektu artystycznego zainicjowanego przez inwestora kompleksu biurowego.

Mural powstawał w nocy, tak aby nie kolidował z pracami przy konstrukcji .KTW. Artyści w pierwszej kolejności przygotowali powierzchnię malarską, którą tworzyły 44 płyty o wysokości ponad 6 metrów i szerokości ok. 1 metra. Została ona ułożona na parterze budynku i oznaczona tak, aby zespół odpowiadający za montaż osłon, mógł poskładać ją później niczym puzzle. Tyle że na wysokości ok. 50 metrów nad powierzchnią gruntu.

To najwyżej położony mural, jaki kiedykolwiek wykonaliśmy. Cieszę się, że zostaliśmy zaproszeni do tej współpracy, ponieważ idea projektu jest nam bliska, a sama realizacja przyniosła dużo satysfakcji i była ekscytującym doświadczeniem. Liczymy, że akcja będzie kontynuowana i uda nam się zmalować coś więcej – komentuje Łukasz Zasadni, autor muralu i właściciel firmy NIETAK.EU.

.KTW powstaje w centrum Katowic, obok legendarnego Spodka. Inwestycja składa się z dwóch biurowców połączonych 3-poziomowym parkingiem podziemnym. Pierwszy budynek został oddany do użytku w czerwcu 2018 roku. Obecnie powstaje drugi, wyższy biurowiec, którego konstrukcja ma już 60 metrów.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.