Pracownie z Paryża wśród biur, które zaprojektują dworzec Częstochowa Główna


2020.11.03
Autor: Urbanity.pl
Znamy już firmy, które opracują dokumentację projektową nowego dworca Częstochowa Główna. PKP podpisało właśnie umowę z pracowniami wybranymi w konkursie architektonicznym.

Podpisanie umów na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowywanego dworca Częstochowa Główna jest ważnym krokiem w procesie inwestycyjnym. Inwestycja powstanie w ramach Programu Inwestycji Dworcowych

Nowy dworzec Częstochowa Główna zostanie zaprojektowany przez konsorcjum firm, w którym liderem jest pracownia Toprojekt Marek Wawrzyniak z Rybnika, a pracowniami wspierającymi And Studio z Paryża i Studio Antonini z Paryża.

Zwycięskie konsorcjum ma za zadanie opracowanie dokumentacji projektowej nowego budynku dworca od strony ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego wraz z przebiegającym nad torami pasażem oraz strefą wejściową od strony placu Rady Europy. Ważnym elementem inwestycji jest zaprojektowanie centrum przesiadkowego dla autobusów podmiejskich i dalekobieżnych.

Jesienią 2021 roku ma zostać wydane pozwolenie na budowę, po czym PKP ogłoszą przetarg na wybór generalnego wykonawcę prac budowlanych dworca Częstochowa Główna. Następnie wykonawca przystąpi do budowy nowego obiektu. Nowy dworzec Częstochowa Główna ma zostać oddany do użytku pod koniec 2023 roku.

Nowy dworzec Częstochowa Główna będzie zrealizowany w formie prostego i eleganckiego pasażu handlowego nad torami opartego od stron zachodniej i wschodniej na przeszklonych prostopadłościanach kryjących nowoczesne centrum obsługi pasażerów.

Inne wiadomości o Dworzec Częstochowa Główna

Komentarze


 • No..
  Gość
  2020-11-03 16:43:50
  Bo w Częstochowie nie ma żadnej pracowni.
  Lepsza by była taka z USA Z MANHATANU....

 • sadfasg
  Gość
  2020-11-03 17:46:22
  co za roznica, boze typie, nie zesraj sie

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.