Rok 2017 początkiem kolejnej Dekady


2017.01.11
Autor: Urbanity.pl
W pierwszym kwartale 2017 roku w Polsce pojawi się kolejne centrum handlowe funkcjonujące pod szyldem Dekada w Ciechanowie. Deweloper dotychczas zrealizował już 10 centrów handlowych w całym kraju i obecnie pracuje nad kolejnymi projektami, m.in. w Ciechanowie, Nysie, Koninie czy Mińsku Mazowieckim.

Grupa Dekada od 2011 roku zrealizowała już dziesięć obiektów handlowych typu convenience. Wśród nich są galerie, strip malle czy zintegrowane centra handlowo-komunikacyjne. Obiekty funkcjonujące pod wspólną nazwą Dekada funkcjonują już w Myślenicach, Skierniewicach, Sieradzu, Żyrardowie, Olsztynie, Krakowie, Grójcu, Nowym Targu, Brodnicy i w Malborku. W planach spółki jest powiększenie sieci o kolejne obiekty.

Już w I kwartale 2017 roku pierwszych klientów powita Dekada w Ciechanowie - zintegrowane centrum handlowo-komunikacyjne złożone z części handlowej oraz dworca autobusowego. Nowoczesny i funkcjonalny obiekt o powierzchni 2200 mkw. GLA będzie obejmował 7 markowych sklepów, a część dworcowa dysponować będzie pięcioma stanowiskami autobusowymi. Na parkingu zlokalizowanym przed obiektem znajdzie się miejsce dla 80 samochodów. Wśród najemców centrów znajdzie się m.in. Smyk - międzynarodowa sieć sklepów z artykułami dla dzieci, sklep sportowy Martes Sport, elektromarket RTV Euro AGD, drogeria Rossmann, kiosk Relay oraz Apteka.

Projekt Grupy Dekada w Mińsku Mazowieckim zakłada powstanie zintegrowanego centrum handlowo-komunikacyjnego. Obejmuje budowę obiektu handlowego typu ?strip mall? połączonego z dworcem kolejowym. Na powierzchni 4 800 mkw. GLA zajdzie się 9 lokali zajmowanych przez znane i popularne marki. Na zmotoryzowanych klientów czekać będzie 380 miejsc parkingowych. Ofertę obiektu stworzy m.in. RTV Euro AGD, Pepco, CCC i Hebe.

Z kolei w ramach inwestycji w Koninie powstanie obiekt o powierzchni 5800 mkw. i nowe dworce: kolejowy i autobusowy, które obsługują rocznie ok. 2 mln pasażerów. W obiekcie liczącym ok 15 lokali handlowo-usługowych znajdzie się m.in. supermarket spożywczy, RTV Euro AGD, CCC, Martes Sport, Pepco oraz Apteka ZIKO i wielu innych.

Poza zintegrowanymi centrami handlowo-komunikacyjnymi w planach inwestora jest także galeria handlowa w Nysie. Będzie to dwupoziomowy budynek o powierzchni najmu 19 tys. mkw., na której zlokalizowanych zostanie ok. 80 sklepów, liczne restauracje i kawiarnie, a także strefa rozrywki z 4-ekranowym kinem.
Docelowo sieć Dekada ma liczyć 20 obiektów handlowych zlokalizowanych w całej Polsce.

Komercjalizację wszystkich centrów Dekada prowadzi BOIG Property Consulting.

Inne wiadomości o Dekada Ciechanów, BOIG Property Consulting, Dekada Realty

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.