Wmurowanie kamienia węgielnego pod Gdynia Waterfront

2013.09.03

W dniu dzisiejszym przy nadbrzeżu Basenu Prezydenta w Gdyni odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę zespołu biurowo-hotelowego, stanowiącego pierwszy etap realizacji kompleksu Gdynia Waterfront. Developer, firma SwedeCenter, ten etap inwestycji planuje zakończyć w połowie 2015 roku.

W trakcie uroczystości Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający SwedeCenter powiedział:

Jestem przekonany, że Gdynia Waterfront to przyszłe centrum biznesu, usług, rekreacji i spotkań mieszkańców miasta oraz licznie odwiedzających to miejsce turystów. Prestiżowa lokalizacja w sąsiedztwie Skweru Kościuszki, nowoczesna architektura i dobrze rozplanowana przestrzeń publiczna z bezpośrednim dostępem do wody stworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca i sprawią, że kompleks stanie się wielobarwnym, tętniącym życiem sercem miasta.


Gdynia Waterfront to nowoczesny kompleks wielofunkcyjny o powierzchni 90 000 metrów kwadratowych, który oferować będzie powierzchnie biurowe, hotel, budynki mieszkalne, obiekty handlowe i usługowe. Dopełnią je funkcje kulturalne i wypoczynkowe. W budowie, z planem oddania do użytku w 2015 roku, jest pierwszy etap inwestycji, tj. hotel Mariott Courtyard z centrum konferencyjnym, którego operatorem będzie firma Scandinavian Hospitality Management oraz budynek biurowy zaplanowany, jako siedziba główna Nordea Bank Polska.

Inwestorem i deweloperem projektu jest spółka SwedeCenter, należącą do Grupy Inter IKEA, która w przyszłości będzie także zarządzać nowo wybudowanym kompleksem. Projekt architektoniczny pierwszego etapu inwestycji powstał w Pracowni Projektowej FORT, generalne wykonawstwo, natomiast, powierzono firmie PORR Polska.

Źródło: mat.pras/Urbanity.pl

Inne wiadomości o Gdynia Waterfront, PORR, Przedsiębiorstwo Projektowo-Wdrożeniowe FORT, Vastint Polska

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.