Oddanie do użytku projektu Gdynia Waterfront

2015.06.02

4 czerwca bieżącego roku odbędzie się oficjalne oddanie do użytku gdyńskiego zespołu budynków hotelowo-biurowych, który powstał pod nazwą Waterfront. Inwestycja mieści się pomiędzy Sea Tower a Skwerem Kościuszki i ma powierzchnię całkowitą wynoszącą 90 tys. mkw.

Gdynia Waterfront jest kompleksem wielofunkcyjnym, który łączy w sobie nowoczesne centrum spotkań, biznesu oraz usług. Wszystko uzupełnione o hotel Mariott Courtyard. Cały projekt ma powierzchnię 90 tys. metrów kwadratowych. W części biurowej głównym najemcą zostanie bank PKO BP. Za dostarczenie oraz montaż wind odpowiedzialna jest firma Schindler Polska.

Projekt powstał przy ulicy Waszyngtona 1, na terenie o powierzchni około 8,5 ha. Nieruchomość mieści się w granicach portu morskiego w Gdyni. Od strony ulicy Waszyngtona i ulicy Węglowej znajduje się dojazd do kompleksu.

Powierzchnia biurowa znajduje się w 11-kondygnacyjnym budynku biurowym, który ma 11,5 tys. mkw. powierzchni najmu o najwyższym standardzie klasy A. Pokoje hotelowe mieszczą się w 9-kondygnacyjnym obiekcie, których łącznie będzie 201 oraz zaplecze biznesowe z centrum kongresowym. Parter budynków został zagospodarowany pod lokale użytkowe, w tym kawiarnie oraz restauracje. Oba obiekty zostały połączone wspólną 1-kondygnacyjną podziemną halą garażową na około 130 stanowisk.

Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w kwietniu 2013 roku, a trzeciego września odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Budowa trwała do maja bieżącego roku, a oficjalne otwarcie obiektów nastąpi 4 czerwca.

Inwestorem gdyńskiego projektu jest Vastint, który należy do Property Division Grupy Inter IKEA. Projekt architektoniczny przygotowała Pracownia Projektowa FORT z Gdańska. Firma Porr Polska była generalnym wykonawcą inwestycji.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.