Gotowy pierwszy etap projektu Gdynia Waterfront

2015.06.16

Zakończyła się realizacja pierwszej fazy gdyńskiego projektu wielofunkcyjnego Gdynia Waterfront. Inwestycja znajduje się pomiędzy wieżowcem Sea Towers a Skwerem Kościuszki. Inwestorem jest spółka Vastint, należącą do Grupy Inter IKEA.

Na początku czerwca oddane zostały do użytku dwa budynki o powierzchni 20 tys. mkw. W ramach pierwszego etapu inwestycji powstał budynek biurowy, który jest siedzibą banku PKO BP oraz czterogwiazdkowy hotel marki Marriott Courtyard. Biurowiec ma 10 pięter i jest o dwa piętra wyższy od hotelu.

Operatorem hotelu Marriott Courtyard jest firma Scandinavian Hospitality Management. Na gości czeka 200 pokoi oraz nowoczesne centrum konferencyjne z dziesięcioma salami, gdzie największa może pomieścić 470 osób. W budynku mieści się także siłownia oraz restauracja i bar.

Pod kompleksem znajduje się 1-kondygnacyjna hala garażowa, która może pomieścić 120 aut. Na poziomie -1 mieszczą się także szatnie oraz prysznice dla rowerzystów.

Docelowo - kompleks Gdynia Waterfront - ma mieć 90 tys. mkw. powierzchni najmu. Inwestorem jest spółka Vastint, należącą do Grupy Inter IKEA, która jest także zarządcą świeżo wybudowanego kompleksu wielofunkcyjnego.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.