Już funkcjonuje Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości


2015.05.28
Autor: Urbanity.pl
28 maja bieżącego roku, oddany do użytku został Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości, który powstał przy ulicy Olimpijskiej 2. Budynek został wybudowany przez Fundację Gospodarczą, działającą od 1990 roku. Koszt inwestycji to niecałe 10 mln zł.

Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości to budynek o powierzchni ponad 2900 mkw., z czego 1300 mkw. zostanie przeznaczone pod lokale biurowe dla firm, których będzie mogło się w obiekcie ulokować od 30 do 50, w zależności od wielkości poszczególnych najemców. Na parterze inkubatora znajduje się m.in. hol główny, recepcja, szatnie, sale konferencyjne oraz pomieszczenia gastronomiczne. Powyżej mieszczą się już tylko lokale biurowe i socjalne.

Inkubator przygarnie podmioty ze wszystkich sektorów. W budynku działa Ośrodek Wspierania Innowacji, który ułatwia transfer wiedzy i technologii oraz doradza w sprawach ochrony własności intelektualnej. W budynku działa także Multimedialne Centrum Rozwoju, które dysponuje pomieszczeniem wyposażonym w nowoczesny sprzęt multimedialny oraz komputerowy.

Przypomnijmy, że w czerwcu ubiegłego roku odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego i wtedy oficjalnie ruszyła budowa obiektu. Trzykondygnacyjny budynek powstał na działce przy ulicy Olimpijskiej 2, na mocy uchwały Zarządu Województwa Pomorskiego. Inwestycja sfinansowana została z funduszy unijnych, ze wsparciem Gminy Miasta Gdynia oraz wkładem własnym Fundacji Gospodarczej.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.