Czy w Gdyni powstanie 120-metrowy wieżowiec? Trwają pierwsze prace

2022.03.03

W sąsiedztwie węzła Franciszki Cegielskiej w Gdyni powstać ma ponad 100-metrowy wieżowiec, którego plany budowy prawie 1,5 roku temu ogłosiła Grupa Allcon. Trwają już pierwsze prace na działce przy ulicy Śląskiej.

W grudniu 2020 roku grupa Allcon ogłosiła plany budowy 120-metrowego wieżowca mieszkalnego przy SKM Wzgórze w Gdyni, na działce u zbiegu ulic Śląska i Kielecka. Inwestycja o powierzchni użytkowej wynoszącej około 55 000 metrów kwadratowych oferować ma mieszkania, usługi oraz przestrzeń biurową.

Według planu zagospodarowania przestrzennego na co najmniej połowie powierzchni działki ma znaleźć się przestrzeń pod działalność usługową. Na reszcie znajdą się lokale mieszkalne. Jak czytamy na portalu trojmiasto.pl, prace budowlane rozpoczną się od realizacji części mieszkaniowej. Jaka będzie ilość mieszkań dowiemy się po uzyskaniu przez inwestora pozwolenia na budowę.

Na terenie o powierzchni 2 ha przy węźle Franciszki Cegielskiej w Gdyni trwają obecnie prace geologiczno-inżynieryjne, których wynik - jak pisze trojmiasto.pl - ma posłużyć do dalszych prac projektowych.

W międzynarodowym konkursie na projekt inwestycji zwyciężyła pracownia Grupa 5 Architekci z Warszawy, której projekt w najwyższym miejscu miałby osiągnąć wysokość 120 metrów.

Źródło: trojmiasto.pl

Komentarze


 • Piękny Bolo
  Gość
  2022-03-04 17:38:11
  Radzę nie chwalić się wysokością.

 • ZSUEDAT
  Użytkownik
  2022-03-08 15:54:28
  W Gdyni trzeba burzyć pół miasta - Jestem za takimi wieżowcami mieszkalnymi jak w Chinach, to jedyny możliwy rozwój, kamienice z drewnianymi stropami to ślepa uliczka- to stagnacja i dalsza ucieczka młodych do sąsiednich o wiele tańszych miast. PS Ten wieżowiec jest brzydki : może nawiązuje do modernizmu ale proszę pamiętać że ten modernizm ociera się o brutalizm.

 • krecik
  Gość
  2022-04-08 16:23:03
  Tadek pojechałeś chłopie. Chiny Ludowe to już tutaj mamy: jeden wódz w mieście od 25 lat. Obozy też zaczęli gdzieś tam na Obłużu budować

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.