Znany jest juz projekt Gdańskiego wieżowca


2007.06.20
Szklana sylwetka wysokościowca ma przypominać krzyształ. - Budynek o podstawie równoległoboku został zaprojektowany tak, by z każdej fasady był widok na morze - tłumaczy Andrzej Wyszyński z pracowni MWH-Architekci, która kierowała pracami przy projketowaniu tego budynku.

Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji pięć szybkobieżnych wind, które pełną wysokość budynku pokonają w ok. 30 sekund.

W budynku, który ma być przede wszystkim apartamentowcem, być może znajdzie się także hotel. - Prowadzimy wstępne rozmowy z operatorami - przyznają przedstawiciele Hossy. - Zdecydujemy się jednak na oddanie im części budynku tylko wtedy, jeśli hotel przyniesie korzyść przyszłym mieszkańcom.

BB jest dziełem pracowni architektonicznej MWH-Architekci. Warszawscy projektanci mają spore doświadczenie w projektowaniu wysokościowców. Stworzyli zarówno najwyższy współczesny polski budynek, czyli chwalony za architekturę biurowiec Warsaw Trade Tower w Warszawie, ale także przytłaczający blok mieszkalny o nazwie "Rezydencja pod Orłem", na warszawskim Mokotowie.

- Od kilku lat widzimy powrót do budowania wysokich budynków. W Europie buduje się ok. 100 takich budynków. Projket Hossy wpisuje się w ten trend - zapewniają architekci z MHW.

Uważam, że nie powinniśmy obawiać się urbanistycznego chaosu, gdy deweloperzy zaczną się prześcigać w stawianiu kolejnych wysokich budynków - przekonuje Andrzej Duch, dyrektor wydziału Architektury i Urbanistyki gdańskiego magistartu. - Jestem za tym, by wysokościowce nie były skupione w jednym miejscu, lecz powstawały w różnych częściach miasta. Uważam, że pas nadmorski to dobre miejsce dla takich budynków, pod warunkiem że są to obiekty mieszkaniowe, a nie biurowe.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.