W sąsiedztwie stadionu na gdańskiej Letnicy powstaje Bursztynowa Zatoka

2021.04.01

Można już kupić mieszkanie w nowym projekcie mieszkaniowym w Gdańsku firmy Atal - Bursztynowa Zatoka. Inwestycja zlokalizowana jest w sąsiedztwie Stadionu Gdańsk oraz nieopodal Zatoki Gdańskiej.

Atal wprowadził do oferty 148 mieszkań oraz 4 lokale o charakterze handlowo-usługowym w ramach pierwszego etapu osiedla Bursztynowa Zatoka w Gdańsku. Nowy projekt ogólnopolskiego dewelopera powstaje przy ulicy Starowiejskiej na gdańskiej Letnicy.

Bursztynowa Zatoka to docelowo sześć budynków wielorodzinnych, realizowanych w dwóch etapach. Pierwsza część projektu zakłada wybudowanie dwóch obiektów, w których zaplanowano 148 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 30,62 do 87,20 mkw. oraz układach od 2 do 4 pokoi. W parterze mieścić się będą 4 lokale handlowo-usługowe.

Ceny mieszkań za mkw. zaczynają się od 7 700 złotych brutto.

Mieszkania na piętrach będą posiadały balkony, natomiast lokale w parterze - indywidualne ogródki. W hali garażowej będzie miejsce na 136 miejsc parkingowych, które uzupełni 48 stanowisk na zewnątrz budynków. Przestrzeń do przechowywania rzadziej używanych przedmiotów stanowić będzie 69 komórek lokatorski, a także 38 pomieszczeń na jednoślady.

Przyszli mieszkańcy Bursztynowej Zatoki będą mogli korzystać z ogólnodostępnych tarasów na dachach budynków, a rowerowni czy stojaków na jednoślady. Dla najmłodszych zaplanowano place zabaw.

Projekt architektoniczny osiedla przygotowało biuro KD Kozikowski Design. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowano na II kwartał 2023 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Smerf maruda
  Gość
  2021-04-02 21:22:30
  Za mało miejsc parkingowych. Teraz standard to dwa na jedno mieszkanie.

 • eco
  Gość
  2021-04-06 12:44:06
  Nie ma teraz wielu chętnych na miejsca parkingowe, w dobie carsharingu i mody na ekologię, pewnie dlatego biorą to pod uwagę. Owszem są osiedla gdzie jest po dwa miejsca na mieszkanie ale jest problem z ich sprzedażą

 • piotr
  Gość
  2021-05-11 13:58:37
  W kwestii parkingu to pod całym osiedlem (nie tylko jednym budynkiem jest podziemny garaż

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.