W Gdańsku rozpoczęła się budowa nowego biurowca w Oliwie

2022.05.23

Ruszyła budowa nowoczesnego biurowca Oliwa 501, który powstaje w biznesowej części Gdańska - Oliwie. Jest to trzecia inwestycja firmy Moderna Holding.

W zabytkowym obszarze, niespełna 200 metrów od dworca kolejowego PKP oraz peronu Szybkiej Kolei Miejskiej ruszyła budowa budynku biurowo-usługowego Oliwa 501, którego realizacją zajmuje się trójmiejski deweloper - Moderna Holding. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Grupa5.

Oliwa 501 będzie kameralnym biurowcem, który z uwagi na zabytkowy charakter zabudowy jest realizowany w ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków. Budynek o powierzchni użytkowej wynoszącej 3 300 metrów kwadratowych zaoferuje przestrzeń biurową dostępną w metrażach od 49 mkw., do nawet 700 mkw. W parterze mieściły się będą lokale handlowo-usługowe. Pod budynkiem mieściła się będzie hala garażowa.

Biurowcem dysponował będzie efektownym patio, które będzie przestrzenią do relaksu. Wykonaniem stolarki okiennej i fasadowej obiektu nawiązującej do historycznych rozwiązań architektonicznych Oliwy zajmie się firma ELJAKO-AL. Oliwa 501 będzie gotowa pod koniec 2023 roku.

To trzecia inwestycja Moderny w tej dzielnicy Gdańska. Wcześniej zrealizowane zostały takie projekty jak apartamenty Oliwski Park oraz budynek biurowo-usługowy przy Alei Grunwaldzkiej 505 – Oliwa 505.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.