Kameralny biurowiec powstanie w Oliwie


2020.09.21
Autor: Urbanity.pl
Na działce, na której przed laty funkcjonował znany mieszkańcom Oliwy bar "Biały Zdrój" niedługo powstanie kameralny budynek biurowy Oliwa 501.

Najprawdopodobniej jesienią tego roku ruszy budowa niewielkiego budynku biurowego Oliwa 501, który zlokalizowany będzie przy alei Grunwaldzkiej, naprzeciwko pętli tramwajowej w Oliwie. Inwestorem jest firma Moderna Holding, która dysponuje już pozwoleniem na budowę.

Biurowiec Oliwa 501 będzie miał 14 metrów wysokości i zaoferuje około 3 300 mkw. powierzchni biurowej oraz handlowo-usługowej. W parterze budynku przy alei Grunwaldzkiej 501 zaplanowano sześć lokali usługowych, a powyżej 42 pomieszczenia biurowe. Możliwe, że część biurowa zostanie zaaranżowana w formie otwartej przestrzeni.

W części podziemnej biurowca zaplanowano 31 miejsc postojowych oraz miejsce na rowery i skutery. Od ulicy Poczty Gdańskiej będzie wejście na wewnętrzny dziedziniec.

Inwestycja rozpocznie się jesienią od wyburzenia istniejącego budynku. Oliwa 501 ma być gotowa w ciągu dwóch lat. Za projekt architektoniczny odpowiada Grupa 5 Architekci.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.